Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Mam pomysła.  (Przeczytany 3196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

=[LC]=Pavilon

  • Gość
Mam pomysła.
« dnia: 23 Sierpnia, 2005, 17:23:55 pm »
Siedzac i nudzac sie wpadlem na pewien pomysl. Nie wiem czy jest dobry i by sie sprawdzil w praktyce ale przedstawie go wam tutaj.

Zaczne moze od przykladu. Dobrze wiemy ze istnieja w realnym zyciu takie Ośrodki Sportowe, chyba w kazdym wiekszym miescie. Miedzy innymi tez jest taki ośrodek w Gdyni. Dysponuje on 4 boiskami do gry w pilke nozna, w tym jednym głównym, i rozdziela te 4 boiska miedzy wszystkie kluby z Gdyni, młodzieżowki itd. a jest ich okolo 30 jak dzis przeczytalem. W ten sposob promuje ta dyscypline i umozliwia kazdemu klubowi zarowno treningi jak i mecze na tych boiskach pewnie za oplata...

do rzeczy...

Chodzi mi oto by zrobic z Chicken`s Farm Corporations taki ośrodek do gry w AAO . Klany by placily skladki na servery oczywisice pod nazwa Chickena i bylyby one wynajmowane dla klanow placacych skladki na treningi i mecze. Nie mowie tu o 30 klanach bez przesady ale moznaby bylo wyliczyc jaka ilosc klanow mozne byc oblsuzona przez okreslana ilosc serverow i ile klanow byloby tym zainteresowane.

plusy:
- wiekszosc klanow nie moze sobie pozwolic na wlasny server a czasem jak sie dobiora dwa klany do jednego servera i ciagle nim dysponuja powstaja konflikty i spiecia, w tym wypadku by ich nie bylo bo do dyspozycji jest wiecej serverow niz 1 a dysponuje nimi CFC;
- mysle ze takie rozwiazanie jest tansze dla klanow, nieraz sie zdaza ze jak maja jeden server na dwa klany to stoi on przez jakies dni nieuzywany, a wiec dzieki temu wykorzystywanie serverow staloby sie bardziej wydajne ;
- biorac kilka serverow od jednego hostingowca zapewne mozna utargowac troche cene, nie wiem nei sprawdzalem ale hurtem zawsze jest taniej...
- CFC staje sie mekka graczy i klanow AAO ;

Fisheer

  • Gość
Mam pomysła.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpnia, 2005, 17:32:21 pm »
Jak klan docenia CFC i korzysta z serwow, to niech zlozy sie i zajrzy na zakladke "sponsorzy".

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Mam pomysła.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpnia, 2005, 19:00:51 pm »
Pomysł Pavilona jest napewno dobry ale dalej byłby to wspóny serwer paru (może więcej) klanów i mogłoby dochodzić do waśni o to kto ma mieć większe prawa do korzystania z niego a wówczas różnego rodzaju rozgrywki ligowe mogłyby się nie przepchać przez kolejkę chętnych do grania współudziałowców.

Z tego co widzimy wszyscy, największym problemem dla organizatorów rozgrywek jest zawsze brak serwerów lub po prostu brak sponsorów, lub inaczej mówiąc brak pieniędzy. Najlepszym  przykładem takiej sytuacji są różni pseudo sponsorzy, którzy chętnie dają nie swoje, czyli proponują różne obniżki we własnych sklepach, wyciągając tak czy siak pieniądze z kieszeni graczy, natomiast żywej gotówki się od nich raczej nie uświadczy. Palcem wskazywać nie trzeba, przykładów jest wiele a każdy pewnie i tak wie o kogo chodzi.

CFC wykładając własne, wcale nie lekko zarobione pieniądze stara się wspomóc scenę AAO tak, aby szczytne idee sportowego współzawodnictwa nie umarły śmiercią naturalną z prozaicznego powodu braku gotówki a chętni do gry znaleźli inną alternatywną drogę do "posiadania" własnego serwera. Nie ukrywam, że każda pomoc jest mile widziana bądź to poprzez pracę na rzecz CFC bądź  poprzez dołożenie własnej cegiełki finansowej umożliwiając nam zakup następnego serwera lub też przedłużając czas życia obecnie posiadanego.

jermako

  • Gość
Mam pomysła.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpnia, 2005, 21:24:39 pm »
Przecież serwery są wynajmowane na treningi i mecze.
Taka forma jest chyba najkorzystniejsza dla klanów.
Pavilon, rozwiń myśl.

post przywrócony do wersji pierwotnej

Ahahahahahaha;))).Przecież ja tylko żartowałem.....;)))))

=[LC]=Pavilon

  • Gość
Mam pomysła.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpnia, 2005, 22:42:04 pm »
Cytat: "jermako"
Przecież serwery są wynajmowane na treningi i mecze.
Taka forma jest chyba najkorzystniejsza dla klanów.
Pavilon, rozwiń myśl.


No tak racja sa wynajmowane lecz mi chodzilo o zebranie klanow chetnych do wspolwynajmowania servera za odplatnoscia. To znaczy np. 3 klany na jeden server co daje np. 12 klanow na 4 servery. Kazdy z 12 klanow uiszcza miesieczna oplate wyliczona w ten sposob by skladki pokryly koszty utrzymania tych 4 serverow. Kazdy z 12 klanow ma mozliwosc wynajecia servera.
Jaki jest tego cel ? Jak pisalem zmniejszenie kosztow poniesionych na server i wydajniejsze uzywanie serverow. Nie wiem jak by to bylo w praktyce lecz w teori wyglada to calkiem niezle. Popatrzcie sami, co sie dzieje gdy trzy klany maja jeden server, troche ciasno... lecz te proporcje sa coraz mniejsze wraz ze wzrostem liczby serverow i klanow tak mi sie wydaje, gdy mamy 4 servery na 12 klanów nie powinno byc problemu ze znalezieniem odpowiednich terminow na zagranie meczu. Jak wiemy kazdy mecz lub trening nie potrfa dluzej niz 2 godziny, co daje dziennie az 8 wolnych terminow w godzinach wieczornych na 12 klanow, nie kazdy klan trenuje i gra mecze codziennie... Te servery ktore nie sa wykorzystywane ani do meczu ani do treningow stoja na publiku i Polacy na nich sobie graja...
Na cenach sie nie znam wiec nie orientuje sie zbytnio ile kosztuje utrzymanie np. 16 slotowego publika, ale tego linka co mam wychodzi ze 110 zł. za server razy 4 servery daje sume 440 zł. podzielic na 12 klanow , niecale 37 zł. miesiecznie na klan....

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Mam pomysła.
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpnia, 2005, 00:56:01 am »
Słusznie, ale musiałby ktoś zbierać kasę i przekazywać ją w imieniu Klanu.

Fisheer

  • Gość
Mam pomysła.
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpnia, 2005, 01:22:20 am »
Tylko wtedy wydzielimy te serwery? Czy beda ona nadal dostepne dla reszty? Nastepny system wynajmow?
Obecny system jest dobry, a potrzeba moze mobilizacji klanow do zebrania wedle mozliwosci i checi chocby symbolicznych kwot.
Pozdro

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Mam pomysła.
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpnia, 2005, 02:01:26 am »
W założeniach CFC serwery są dostęne dla wszystkich, w innym przypadku  powstanie po prostu trochę większa wybrana grupa uprzywilejowanych, a to już jest inna bajka w która się  CFC nie zaangażuje.