Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Problem w grze!  (Przeczytany 3623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Decoy

  • Gość
Problem w grze!
« dnia: 13 Lipca, 2011, 22:11:56 pm »
Witam was stare ogry :D

od wczoraj sobie wrocilem do gry AA 2.8.5 :P

no i wszystko pieknie elegancko, gram sobie teges cikes majones a po 15 min gry blokuje mi sie komputer i razem z nim dzwiek.

to co jedynie moge zrobic, to wylaczyc komputer...innego wyjscia nie mam :S

i teraz moje pytanie moze mi ktos z tym pomoc?

to dziala jak taki blu screen, zapewne kazdy z was go mial chociaz raz w zyciu :P

Pozdrawiam, Decoy.

louis

  • Gość
Re: Problem w grze!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipca, 2011, 22:16:07 pm »
Decoy Ty Stara Doopo  :D

Co tam u Ciebie?

Odnośnie tematu a wyskakuje Ci BSOD ?Jaki Kod Błędu Ci się pojawia?
Jaki masz system w kompie?
Spowodowane to może być kilkoma problemami-pierwsza jaka mi się nasuwa to przegrzewanie się kompa tym bardziej że u Was we Włoszech jest około 43 st .Celsiusa :D


Do wyciągnięcia informacji z plików .dmp będziemy potrzebowali specjalnego narzędzia Microsoftu Debugging Tools for Windows, którego pobieramy z tego linku --> Download the Debugging Tools for Windows.

Instalujemy program w domyślnym folderze C:\Program Files\Debugging Tools for Windows.
Następnie klikamy Start --> Programy --> Debugging Tools for Windows i z rozwiniętej listy wybieramy WinDbg.exe.
Na pytanie "Save information for workspace?" odpowiadamy "No".
W menu programu wybieramy File i dalej Open Crash Dump...
Odnajdujemy piki Minidump w folderze Windows i wybieramy odpowiedni plik z danego dnia, zapisane są z nazwą miesiąc'dzień'rok-liczba wystąpienia danego dnia.dmp, np: 062008-01.dmp tak więc bardzo łatwo możemy odnaleźć ten właściwy.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca, 2011, 22:20:05 pm wysłana przez Louis »

defsoN1

  • Gość
Re: Problem w grze!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipca, 2011, 22:20:05 pm »
Witam was stare ogry :D

od wczoraj sobie wrocilem do gry AA 2.8.5 :P

no i wszystko pieknie elegancko, gram sobie teges cikes majones a po 15 min gry blokuje mi sie komputer i razem z nim dzwiek.

to co jedynie moge zrobic, to wylaczyc komputer...innego wyjscia nie mam :S

i teraz moje pytanie moze mi ktos z tym pomoc?

to dziala jak taki blu screen, zapewne kazdy z was go mial chociaz raz w zyciu :P

Pozdrawiam, Decoy.

Jeśli działa jak bluescreen to możliwe, że dump się tworzy. Jeśli masz pliki (C:\Windows\Minidump)
To spróbuj je odczytać:

po pierwsze - pobierz programik windows debugger / Debbuging Tools for Windows
zainstaluj go i wybierz file>> symbol patch czy cos takiego i tam wklej
Kod:
Cytuj
SRV*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

następnie file>>open crash dump i wchodzisz w
C\WINDOWS\Minidump i tam będą pliki, przykładowo
Mini090110-01.dmp
oznacza to, że jest to raport z BSODa z dnia 01 września 2010 - jest to pierwszy BSOD z tego dnia

czekasz grzecznie aż symbole się ściągną i crash dump zostanie sprawdzony, interesuje cie końcowa linijka, będzie tam
"probably caused by..." i to skopiuj i wklej tu na forum i wtedy okaże się co jest źle

fo$fik

  • Gość
Re: Problem w grze!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipca, 2011, 07:55:15 am »
Jak BSOD ale to nie jest BSOD... jak wyraźnie napisał Decoy.

Zawiecha kompa po 15min z dźwiękiem... hmm...
Przegranie procka? grafy? nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Siemka, fajnie że wróciłeś ;)

louis

  • Gość
Re: Problem w grze!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipca, 2011, 08:17:56 am »
To w tym wypadku można wnioskować że karta dźwiękowa przegrzewa się dostając sporą dawkę ciepła wydzielaną z karty graficznej ewentualnie dysku twardego.
Z procka raczej nie do jest zainstalowany przeważnie troszkę dalej od dźwięku niż w/w elementy  :)

defsoN1

  • Gość
Re: Problem w grze!
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipca, 2011, 10:54:34 am »
To w tym wypadku można wnioskować że karta dźwiękowa przegrzewa się dostając sporą dawkę ciepła wydzielaną z karty graficznej ewentualnie dysku twardego.
Z procka raczej nie do jest zainstalowany przeważnie troszkę dalej od dźwięku niż w/w elementy  :)


Wydaje mi się, że masz rację, z przegrzewającą się kartą dźwiękową : ). Decoy, jeśli masz możliwość pożyczenia od kogoś kartę muzyczną to spróbuj ją podłączyć w swoim PC i potestuj : ). Sprawdź na wszelki wypadek czy nie masz "napuchniętych" kondensatorów.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipca, 2011, 11:01:51 am wysłana przez defsoN1 »

Borgir

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 997
  • Karma: +29/-5
  • Ne timueris messorem
Re: Problem w grze!
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipca, 2011, 17:12:38 pm »
Decoy a o ile podkręcałeś sprzęt? może na czas upałów daj mu default z biosu bo jeśli podciągałeś na procu i pamięciach to to jest właśnie przyczyną. Sprawdź sobie programem SETFsb czy zegar PCI masz 33/66 bo to, że masz Corei czy inny AMD x2 nie znaczy, że PCI nie muszą mieć 33 MHz. To akurat się długo nie zmieni. Czasami z braku laku i nudów kompy same sobie mieszają z częstotliwością układów ICS i tak się potem dzieje. aha .... powyżej wartości 33/66 staje się zabójcze nie tylko dla np. karty muzycznej ale i dla dysków.
Ad mortem defecatam, brzmi tak samo mądrze jak: iedem penis aquam turbent - zwłaszcza, że w łacinie prawda? :)

"Rosja to nie kraj, to stan umysłu !"