Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Słuchawki  (Przeczytany 3245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

-foaD][makdaiss

  • Gość
Słuchawki
« dnia: 15 Września, 2009, 12:55:37 pm »
Panowie polecicie jakieś słuchawki ?
Nosze się z zamiarem kupna słuchawek. Wiadomo chciał bym wydac jak najmniejsza kwote,jak kazdy.Zastanawiam się jednak nad sytuacją gdzie kupie cos taniego a znów się okarze że trzeba było dołozyc i by był fajny sprzet. Doradzcie coś jak możecie bo jest w kropce. Maksymalna kwota jaką moge przeznaczyć na ten zakup jest rzedu 200zł. Z góry dzieki za pomoc

Porażka...Creative Aurvana, super pieknie ale kabel o długości 1,2m ?? Za taka kase mam dokladac jeszcze do przedłuzki, która też nie może być jakaś tam, bo strace na dzwięku...KPINA
« Ostatnia zmiana: 15 Września, 2009, 13:56:01 pm wysłana przez [BS]makdaiss^^ »

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września, 2009, 13:59:49 pm »
http://forum.pclab.pl/t316678.html

Creative HS 600

mam je juz dlugi czas i nie mialem zadnego problemu, caly czas czysty dzwiek bez szumów i problemow
polecam

DZADZA

  • wartownik obejścia
  • Wiadomości: 162
  • Karma: +6/-0

holev

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Września, 2009, 15:38:22 pm »
Syberie miałem/mam... Do słuchania muzy wg. mnie rewelka (dlatego ich nie sprzedałem), do gry gorzej ponieważ słychać całe twoje tło/otoczenie jak szum kompa - mi to niestety przeszkadzało, ale to w zasadzie jedyny mankament jaki znalazłem (słuchawki mają konstrukcję otwartową)...
Steelseries 5H mnie zawiodły strasznie i sprzedałem tak szybko jak się dało... Nie wiem co w 5H v2 poprawili...

Generalnie rzecz ujmując do tematu możesz podejść na 2 sposoby: iść do marketu i wybrać jakieś słuchawki HiFi (Sennheiser, AKG, Deanon, TDK, Sony, ...) lub wybrać coś z produktów dla graczy... Pierwsze rozwiązanie jest o tyle dobre, że najczęściej słuchawy są wystawione i można sobie posłuchać jakiejś muzy a często nawet przyjść z własnym 'testem' i posłuchać jak się wybrany model sprawuje (gra i leży na głowie)... Minus to brak mika - ale to akurat można rozwiązać jakimś zwykłym za 5-10 zł i fakt, że konstrukcja otwarta jest w tej klasie produktów dość popularna w efekcie mogą przeszkadzać dźwięki otoczenia jak w Syberii...
Jeżeli idzie o produkty dla graczy to trzeba się głównie opierać na testach i opinii innych użytkowników a tutaj jak wiadomo ile osób tyle różnych często sprzecznych głosów...
« Ostatnia zmiana: 15 Września, 2009, 15:40:44 pm wysłana przez holev »

-foaD][makdaiss

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Września, 2009, 16:07:27 pm »
Co do opini innych graczy...fakt czesto sie sprzeczeja, przez to czytanie wcale nie poprawia sytuacji trudnego wyboru. Senheiser HD 515 tylko ze drogie jak ja pie....e, ale opinie pozytywne. Kupiłem dwa lata temu sluchawki za 90zł Philipsy, bylo to zanim zaczolem grac wiec nie tym sie sugerowalem. Nie nadają się do grania zbytnio to wiem ja i nie tylko ja. Obecnie sugeruje się waszym zdaniem bo to co do tej pory slyszalem to opinie dotyczące Creativa i Senheisera. Ludzie dobrze sie wypowiadaja o tych firmach ale fakt ze taka fiema Creativ wypuszcza model Aurvana i daje to tego kabel dł 1,2m znów mnie rozsmiesza i wcale nie polepsza mojego nastawienia a przede wszystkim nie moge wciaz sie okreslic. Senheiser HD 515, HD 555 fajne ale jak drogie to wie kazdy, a tyle dac za sluchawki nie moge, a wiadomo chcial bym kupic cos co mi pozostanie na uszach przez dlugi okres i na dodatek po chwili uzytkowania nie bede chcial ich wyrzucic...

Chyba najlepiej wlozyc kase do skarbonki i kupic HD... :\

QQryQ

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Września, 2009, 16:39:37 pm »
a tez wtrące 3grosze --> http://www.progamer.pl/go/_info/?id=1000  nie za bardzo wierzyłem ze sa tak dobre, a jak odpakowałem to porażka... jak takie cos może dobrze grać :D jak dla mnie gra o niebo lepiej niz wygląda :)

holev

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Września, 2009, 17:14:34 pm »
Mak jeżeli idzie o Sennheiser HD 515 i 555 to z tego co się orientuję mają konstrukcję otwartą a więc wszelkie dźwięki otoczenia nakładają się na słuchany materiał... Pytanie czemu mają taką a nie inną konstrukcję - ano ponieważ nie wytwarza się tak duże ciśnienie muzyczne na ucho przez co dźwięk jest bardziej naturalny... Jeżeli jesteś osobą jak ja której przeszkadzał podczas grania szum kompa w słuchawkach (tak miałem w przypadku Icemat Syberia i Steelseries 5H - a te niby są zamknięte ale jak pisałem bardzo mnie rozczarowały) to przy założeniu, że słuchawki mają być do grania będziesz rozczarowany i poirytowany wydaną kasą...
Jeżeli masz możliwość przejścia się do jakiegoś marketu (MM, Saturn) i posłuchania jak gra sprzęt to zrobił bym to w pierwszej kolejności (najlepiej z własną płytą, player'em czy tel z własnym materiałem audio)... Możesz też spróbować w sieciach sklepów komputerowych (Komputronik, Vobis) spytać czy mają na stanie słuchawy dla graczy z możliwością odsłuchu... Odsłuchanie samemu to jednak zawsze jest najlepszy test... Nie zawsze kupowanie 'w ciemno' sprawdza się w praktyce... Mnie udało się dopiero za 3 razem - po Syberii i 5H kupiłem Beyerdynamic'i DT 770 M i jestem mega zadowolony...:D

[BAHAMUT].Teges

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Września, 2009, 17:54:52 pm »
Tylko i wyłącznie Sennheiser ja od ponad 2 lat mam HD555 i jestem bardzo zadowolony, bardzo fajna gąbka, nie uciskają, super wykonanie i zajebisty dzwięk. Mimo że są otwarte izolacja dzwięków zewnętrznych jest dobra i grając jesli ktos do ciebie z boku mowi musisz zdjac sluchawki zeby słyszec. A kupujac teraz pewnie bym cos takiego wzial :
http://www.allegro.pl/item735810048_sennheiser_hd_515_game_hd515_wa_wa_gwar_24m.html

HD515 i HD555 to koszt 300 niestety ale moim zdaniem naprawde warto.

Do 200 pln to np HD201 o których słyszalem bardzo pozytywne komentarze.

Ale zanim sluchawki kupisz podstawowe pytanie to czy masz dobra karte muzyczna bo na jakies zintegrowanej to lepiej karte kup i w maire tanie sluchawki wyjdziesz lepiej niz badziewna muszyczna i wypas sluchawki

popeq

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Września, 2009, 18:35:40 pm »
Ja mam Philipsa.. ^^ Zamkniete sluchaweczki o cenie nie przekraczajacej teraz 150zl.. do tego sound blasterka jakiegos tam.. starego na maxa.. ale ze dobre ucho to sobie podregulowalem ustawienia i mam dzwiek jak talala..^^ (ojciec muzyk w woli pytan ^^ ) Nie jest to super super super.. kiedys gralem na Sennheiserkach i mimo tandetnych konfigow karty jakie mozna bylo zrobic to i tak dzwiek byl dosc czysty i wyrazny. Jednak szczerze.. nic sie nie umywa do sluchawek typowych audio.. zadne tam gaimng itpitd..wole postawic mikrofon na biurku i wrzeszczesc .. ;)

Co do twojego pytania.. to mimo wszystko polecam Sennheisera.. a to dla tego ze mase ludzi sobie chwali te sluchaweczki i nie wiem czy dobrze radza.. ale kto wie. Sa gusta i gusciki.. jeden ma duza glowe i sluchawki cisna.. drugi za mala i spadaja..^^ Idz lepiej do marketu posluchaj przetestuj..
Pozatym prawo konsumenta mowi iz mozna zwrocic zakupiony towar w ciagu 2 tygodni od daty zakupu.. wiec smialo idz do sklepu kup te ktore ci sie podobaja a jesli sie nie sprawdza .. zwroc ;) zamien na inne etc.

-foaD][makdaiss

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Września, 2009, 20:00:51 pm »
Obecnie mam kartę którą dostałem z płytą główną Asus Maximums 2 Formula http://pclab.pl/art33337.html i nazywa się Creative X-Fi SupremeFX (zdjęcie mniejwiecej w polowie ) ale nosze się zamiarem zmiany na Creative Sound Blaster X-Fi Titanium. To jest powodem zakupu lepszych słuchawek które będą wspomagane dobrą kartą

holev

  • Gość
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Września, 2009, 22:22:23 pm »
Czy XFi będzie miał lepsze parametry odsłuchowe to trudno powiedzieć...
Ja osobiście jak zmieniałem kompa to zapodałem sobie XFi ale do tej pory (już chyba ze 2 lata) mam wrażenie, że jednak dźwięk tak w filmach czy podczas słuchania muzy jak i grania był lepszy na SoundStormie jakiego miałem na płycie Abit AN7 (nForce2)...
Co do samego Xfi to lepszy podobno robi firma konkurencyjna (Auzentech)... Dostaje od Creative'a kości ale płytkę i sterowniki ma już własne...