Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Dobijanie rannych = kick ?  (Przeczytany 17969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 17:23:00 pm »
Szanuję zdanie każdego z rozmówców i staram się zrozumieć jego punkt widzenia. Nie zawsze jest on zgodny z zasadami obowiązującymi na serwerze ale no cóż, ilu graczy tyle wersji.  Z jednej strony admin ma się nie wcinać a z drugiej strony lista życzeń do spełnienia:  zmień mape, wyrzuć tego czy tamtego ... tak się nie da.  


Do czasu dopracowania odpowiedniego skryptu niech każdy gra jak chce. Admini do tego czasu nie będą się ani wcinać ani reagować na jakiekolwiek postulaty.






PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 17:33:59 pm »
Nie rozumiem, dlaczego staracie się przedstawić dobijanie rannego, jakby to miało miejsce w świecie rzeczywistym. Przecież grając w AA, jak ktoś wypali ci w łeb, to nie zaczynasz zalwać się prawdziwą krwią przed monitorem. Przecież wynikiem zasekurowania rannego OPFORA, jest to samo, co w przypadku strzelenia komuś w łeb, NEUTRALISED, co jest metodą na odniesienie zwycięstwa w rundzie. Nie mieszajmy zasad postępowania na prawdziwym polu bitwy, z tą GRĄ. Tu te realia są przybliżone, i takimi powinny pozostać. Są ci, którzy z poczucia obowiązku będąc nawet pod ostrzałem będą zakładać OPFOROWI kajdaneczki, ryzykując przedwczesne zakończenie rundy i osłabienie swojej drużyny, a są również ci, którzy z wyrachowaniem i zimną kalkulacją wolą oszczędzić sobie tego i strzelają rannemu w łeb. Sami przypomnijcie sobie, ile razy w chwili, gdy podchodziliście na kolanach do rannego OPFORA, żeby go zasekurować, dostajecie seryjkę w plecy, bo zapomnieliście zainteresować się swoim otoczniem.

Jak dobiję rannego w AA, to absolutnie nie znaczy, że mam skłonności do mordu. Mieszanie gry z rzeczywistością mija się z celem. Jeśli przyjąć taką logikę, to każdy z nas dostał by czapę kilkanaście tysięcy razy, bo mniejwięcej tyle fragów ma większość z nas grająć, a każdy z tych fragów był popełniony z PREMEDYTACJĄ. Naprawdę Kurczaku, mówienie, że ktoś, kto dobija rannych w grze komputerowej, w świecie wirtualnym, ma skłonności do bycia mordercą, to już daleko posunięta niestosowność.

Dla jasności sytuacji. Większość ludzi na serwerze stara się zasekurować rannych OPFORÓW, ewentualnie nie zawraca sobie nimi głowy i poprostu przechodzi obok, ale ci którzy zamiast zasekurować używają broni nie powinni być dyscyplinowani. Bo jakkolwiek dla niektórych z was niesmacznie bądz nieodpowiednio to zabrzmi permanentnie eliminując tego rannego OPFORA działają na korzyść swojej drużyny. Ponoszą wtedy konsekwencje w postaci punktów ROE, i należało by poprostu tak jak mówi Lukas, ustalić poziom, po którym taka osoba zostanie usunięta z serwera, bez względu na to za co ROE było przyznane. Zamiast tego staracie się wprowadzić kolejny przepis, dzięki któremu będziecie mieli teraz kolejne skargi na forum, że ktoś został bezpodstawnie wywalony z serwera, i kolejne osoby, które będą miały do was o to pretensję. Zamiast zaoszczędzić sobie robory i szarpania nerwów, robicie coś zupełnie przeciwnego.

P.S.
Nikt nie krytykuje was, płacących za serwer, chwała wam za to a głównie Kurczakowi, ale wprowadzanie niepotrzebnych i niemożliwych do wyegzekwowania przepisów jest poprostu bezcelowe.

QQryQ

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 17:38:43 pm »
Alez naprawde misiak nie mamy nic przeciwko, no naprawde, ale ustaw sobie te swoje zasady i przemyślenia na SWOIM servie, wynajmij 20 slotow public, zapłac za honor i rob sobie co ci tylko do głowy przyjdzie, mozesz nawet nago na nim biegac, napewno znajdzie sie ktos komu to pasuje...

przepisy sa nader proste, jasne i od tego sa admini by je egzekwować...
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 17:43:41 pm wysłana przez [7DBK]QQryQ »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 18:05:10 pm »
Ja już tą argumentację QQ słyszałem milion razy, więc nie będe z tobą na ten temat rozmawiał. Do niczego to nie prowadzi, więc sobie oszczędze palców i klawiatury.
A co do przepisów, to fakt są proste, ale za razem głupie. Rozumiem, że admin ma je realizować, bez ich analizy. Bo fakt egzekucja głupich przepisów jest nader fajna. Zwłaszcza, dla tych co je egzekwują. Tylko wytłumacz mi jak masz zamiar ten przepis wyegzekwować?

QQryQ

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 18:20:31 pm »
głupie po twojemu, i nie obrażaj czyjegoś rozumowania, albowiem tez  moze nazwac cie głupcem... wiec tez sobie oszczedz elaboratu... bo jest głupi w/g mojego pkt widzenia...
powtarzam postaw server, forum, TSa i tam bij piane do woli...

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 18:31:04 pm »
Więc wytłumacz nam, dlaczego twoje zdanie ma większą wagę, a zdaniem innych podcierasz sobie ... brodę w najlepszym wypadku? Dlaczego ja zawszę się mylę, a ty nigdy?

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 18:40:51 pm »
Temat dotyczy celowego i nieuzasadnionego dobijania ale widzę, że nie ma sensu kontynuowac dyskusji jeżeli rozmówcy nie widzą różnicy. Porównanie z real situation padło dlatego, że na serwerze tak właśnie wytłumaczono dlaczego można i nalezy dobijać. Normalna odpowiedz na większosci serwerów byłaby w stylu " nie bo nie" albo "bo tak" i to by pewnie wystarczyło.  Dla mnie jak i zapewne dla reszty adminów jest obojętne jakie będą zasady lub czy wogóle jakiekolwiek będą. Najlepiej jak nie będzie żadnych, wtedy nie trzeba niczego tłumaczyć i nic extra robić.




« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 18:52:55 pm wysłana przez kurczak »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 18:50:07 pm »
Kurczak, nie obrażaj się. Nie chodzi mi o kompletne zniesienie wszystkich przepisów. Jak zwykle zrobisz jak będziesz uważał za słuszne, tylko jeśli się na to zdecydujesz, to chciałbym mieć w regulaminie czarno na białym, w jaki sposób tego typu skargi będą rozstrzygane? Tak jak napisałem 3 razy, dla mnie jest niemal nie do udowodnienia, że ktoś dobił rannego z premedytacją. A będą osoby, które przekonane o czyjejś winie będą wołać was, bo ktoś go dobił, i trzeba go zbanować, wykopać, etc.

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:02:10 pm »
Kurczaku, ja się nie spinam. Seria pluszaków z której pochodzę, jest na rzepy, a nie na spinki. :)

Ale jeśli nie jest to tajemnicą, to chciałbym wiedzieć, na jakiej zasadzie będzie przyznawany kick, ban itp, w przypadku, kiedy admin nie był na serwerze obecny podczas tego zdarzenia?

QQryQ

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:04:05 pm »
proste admin lub gracz robi screena lub kreci demo, inaczej 2-3 osoby widza i potwierdzaja typa, nie widze nic prostszego... kurczak chce miec bardziej humanitarny server od innych jego prawo, a wy jak zwykle kopiecie temat o wyzszosci swiat wielkiej nocy nad gwiazdka...

Chcecie miec bullteriera na servie ktory bedzie stał w kacie i reagowal na wasze widzimisie, kopał kiedy wam pasuje a najlepiej jak rano gra ekipa dobijaczy to nie kopac wieczorem jak gra tych co nie dobijaja to kopoac, nosz kur... mac...  nie potraficie zaakceptowac prostych i spisanych zasad zervera rozpieprzqacie zapałke na 4 bo ma być po waszemu no lol.

Misiak tu nie chodzi o to kto ma racje czy tak ma byc czy inaczej czy ja sie myle czy ty sie mylisz, to nie ma absolutnie zadnego znaczenia..
Zostały ustalone pewne zasady i waszym zafajdanym obowiazkiem jest je zaakceptować albo iść na inny server.. proste ...
Założcie temat o samym dobijaniu bądz tez opcji secure, a nie o tym czy zasady sa słuszne.. bo to sa kurczakowe zasady to jego wola i przywilej !!!
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 19:06:53 pm wysłana przez [7DBK]QQryQ »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:20:39 pm »
Ze screena nic nie wywnioskujesz, więc odpada.
Nagrywanie demoerc, było by dowodem niezaprzeczalnym, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby każdy na serwerze latał z włączonym nagrywaniem. Musiał byś wiedzieć, że ktoś robi to z premedytacją, i go nagrać.
A co do świadków, to 2-3 osoby, spoko, ale jak osoba o dobijanie rannych posądzona znajdzie 2-3 osoby które poświadczą, że było to nieumyślnie. Komu wtedy dasz wiarę?

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:22:23 pm »
OK, wróciłem.

Panie Misiu, nie obrażam się, usiłuję uniknąc niepotrzebnej roboty i niepotrzebnych spięć pomiędzy graczami a adminami. Jestem często na serwerze i uwierz mi, że więcej jest skarg na dobijanie niż na czity, bluzgi, pingi czy nietolerancje wobec innych narodowości.  Dyskusja jest faktycznie przysłowiowym dzieleniem włosa na czworo i widzę, że lepiej będzie nie wprowadzać, żadnych zasad niż potem udowadniać każdemu niezadowolonemu dlaczego tak a nie inaczej jeżeli wcześniej można było a teraz nie można. To prowadzi wprost do pretensji o wszystko i kłotni na temat co komu na serwerze wolno.

Bedzie skrypt to nie będzie problemów a na razie grajcie bez zasad bo nie ma możliwości egzekwowania ich bez posądzania o niesprawiedliwość bądź stronniczość adminów. Admin w grze nie widzi co robi inny gracz a więc nie może brać na siebie odpowiedzialności za to co kto inny zmaluje.  
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 20:56:58 pm wysłana przez kurczak »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:41:12 pm »
Ja jestem od początku, tak jak i Lukas za wprowadzeniem skryptu, do kopania za ilość ROE w rundzie. Jak będzie, to problem zniknie.

Nie chodzi nam Kurczaku o to, że wcześniej nie było przepisu, a teraz jest, i nam się to niepodoba. Mnie chodzi o to, że ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, że ktoś dobił rannego intencjonalnie. Sam mówisz, że ludzie się na to skarżą, to pomyśl ile roboty kosztowało by ciebie i innych adminów rozpatrywanie każdej takiej sparwy, a potem czytanie lamentów na forum, że według kogoś admini są stronniczy i odpisywanie na zarzuty.

Z tą sprawą jest zupełnie inaczej niż z udowadnianiem komuś czitowania, czy nawet złego zachowania na serwerze, bo na czity masz PBscreeny, ACI, AON, logi serwera i kupę innych narzędzi, a tu z dowodami bezpośrednimi będzie poprostu krucho, lub trzeba by podejmować werdykt na podstawie zeznań nieznanych ci osób.

Jakkolwiek paradoksalne to ci się może wydać, staram ci się zaoszczędzić roboty.  ;)

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:43:18 pm »
Ja pier... Co nie napisze QQ, Kurczak, Popeq czy Lily to nie dociera... na wszystko jest NIE NIE NIE ...

To nie jest dyskusja aby dojsc do prawdy tylko o RACJE.

Cytuj
powtarzam postaw server, forum, TSa i tam bij piane do woli...

QQ najlepiej przedstawl systuacje w taki sposob jak nalezy to przedstawic... skoro ktos nie rozumie to niech sie zastosuje bo kolejne posty sa wynikiem poprostu checi pokłócenia się i niczego innego. Zadne arguemnty nie docieraja i musi byc poprostu MOJA MOJA MOJA RACJA!

Pamietajmy ze prawda zawsze lezy posrodku. Ale zeby 3mac sie przy swojej prawdzie potrzeba argumentow. Kto ma mocniejsze argumenty? Ten kto ma SERWER - mocno? tak, ale prawdziwie...
a tu to wyglada tak:
Masz serwer, spoko, ja narzuce swoje zasady bo mi sie ownera nie podobaja i jest zajebiscie!

Jeszcze nie widzialem zeby Kurczak patrzyl na siebie czy to na 2.8.5 czy 3.0... Zawsze wspolpracuje i nie stawia na tylko siebie.
A jeszcze troche to dojdzie do tego ze dla kompromisu bedziecie grali na serwerze GDZIE NIE BEDZIE WOGOLE KOPANIA I ADMINOW bo zasady sie nie podobaja, gra jest doskonala to i po co one? CHEATERZY sami sie powinni wyrzucac a idlaki wylatywac po 1min.

Tak bezsensownej dyskusji nie bylo od czasu mojej z IceManem... ŻAL
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 19:45:40 pm wysłana przez [DUNNO]^fo$fik »

neuman

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 19:59:48 pm »
to po co jest to forum? jak nic nie mozna powiedziec bo i tak zawsze bedzie tak jak chce admin
zrobcie ten server na haslo i bedzie spokoj... zrobiliscie public to co sie dziwicie ze ci co graja maja cos do powiedzenia ?

no po prostu nigdzie takiego rozumowania nie spotkalem na zadnej platformie... HEIL HITLA!