Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Dobijanie rannych = kick ?  (Przeczytany 17971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 14:37:32 pm »
Cytuj
P.S.3
W 2.8.5 nie gram, a spam na bridzu mijałem rushując z palcem w dupie, więc mnie akurat przepis o spawn nadach obchodził tyle co zeszłoroczny śnieg.
Widac ze DUNNOnkowego spamu nie poznales..^^ My juz na BC w kazdy krzeczek znamy spam wiec nie ma juz bezpiecznych drog na rusha..^^

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 14:51:24 pm »
My jej nie ulepszamy, staramy sie to robić, i może się to nam udać lub nie. Pomysły możesz kierować do DEV-Teamu. Zasady podstawowe tej gry są ustalone tak, żeby grało sie przyjemnie. Skąd masz pewność, że twoje 'ulepszenia' idą w dobrą stronę?

a no stąd :
A czy zmierzamy w dobrym kierunku? Odpowiedzią jest liczba chętnych i stałych bywalców na serwerze.

Cytuj
Po za tym w jaki sposób będziesz arbitralnie decydował o tym,  kto dopuścił się z premedytacją dobicia rannego, a kto przypadkowo? Będziesz wierzył na słowo? Przesłuchiwał? W jaki sposób udowodnisz mi, że rzucony w stronę OPFORA mój granat przypadkowo, będz celowo zabił leżącego obok niego rannego? Wybacz, ale logi z serwera ci też nie pomogą.

Admin musi byc elastyczny i przede wszystkim używać głowy, kicki sa przemyslane. Napewno nikt nie jest kopany bez ostrzezen ani za nic.
Jesli admin nie ma pewności to nie kopie.

Cytuj
Przestańcie robić kolejne przepisy, których egzekucja jest albo niemożliwa, albo użycie takiego przepisu będziecie sobie dawkować w dowolnym momencie.
Przestań namawiać do swoich indywidualnych ideologii bo większość się po prostu nie zgadza z Tobą.
Wiesz zawsze jak się nie podobają zasady można zmienić serwer, jest to bardzo oczywiste myślenie.
Swego czasu nie podobały mi się zasady na farmie i nie grałem na niej.
Teraz się zmieniły i gra mi się na jej zasadach miło i przyjemnie.

Cytuj
Jeśli OPFOR staojąc nademną, nie będąc zajętym strzelaniem do kogoś innego wali mi kulkę w łeb zamiast zasekurować, to OK, troszkę perfidne, ale ja nie mam do takiej osoby ŻADNYCH PRETENSJI. Skoro stał nademną i miał do wyboru jedno bądz drugie, to szans na ratunek nie miałem żadnych, więc po co się niepotrzebnie spinać? I tak koleś dostał za mnie ROE, więc to jego strata, a nie moja.
Niestety jesteś w mniejszości.
Innym właśnie takie perfidne strzelanie w głowę przeszkadza i rozwiązanie jest w zasadach. A to admin podejmuje decyzje czy tak było czy nie, sugeruje się oczywiście komentarzami graczy ale potrafi podjąć decyzje pod naciskiem nie opowiadając się przy tym po żadnej ze stron lecz po stronie zasad panujących na serwerze. To czy on uzna to za "perfidne" to decyzja admina i jeśli dostaniesz kopniaka za takie coś zawsze możesz przyjść i się poskarżyć na forum ^^ Jakoś tłumu protestujących nie widze :)


swoje napisałem i podjęcie decyzji w tej sprawie zostawiam górze, ja uważam że zasady są dobre

wiecie jak to jest...
Wszyscy mają rację, a prawda leży gdzieś pośrodku ;/ zawsze tak jest ;p
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 15:04:56 pm wysłana przez [DUNNO]^fo$fik »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 15:04:27 pm »
Cytuj
A czy zmierzamy w dobrym kierunku? Odpowiedzią jest liczba chętnych i stałych bywalców na serwerze.
To nie jest zasługa tylko super dopasowanych przepisów, ale i ludzi tam grających, jak i najniższych po tej stronie Europy pingów. Za to też przyznasz sobie laury?

Cytuj
Admin musi byc elastyczny i przede wszystkim używać głowy, kicki sa przemyslane. Napewno nikt nie jest kopany bez ostrzezen ani za nic.
Jesli admin nie ma pewności to nie kopie.
Normalnie powiedział bym że masz rację, ale oddeleguję cie do działu skarg 2.8.5 i sam sobie odpowiedz, czy napewno wszystkie zamieszczone tam skargi są kompletnie bezpodstawne, czy wynikają z pochpnych działań adminów.

Cytuj
Przestań namawiać do swoich indywidualnych ideologii bo większość się po prostu nie zgadza z Tobą.
Większość się jeszcze nie wypowiedziała. Ty reprezentujesz swój punkt widzenia do którego masz prawo ja swój. Mam też prawo przekonywać mojego punktu widzenia innych.

Cytuj
Niestety jesteś w mniejszości.
Znowu uzurpujesz sobie wiedzę o deklaracjach innych osób co do tego co napisałem.

Cytuj
Innym właśnie takie perfidne strzelanie w głowę przeszkadza ...
To zapytam przewrotnie, jak ty parę linijek temu:
"To może niech zmienią grę skoro sie niepodoba?"

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 15:07:51 pm »
Cytuj
Innym właśnie takie perfidne strzelanie w głowę przeszkadza ...
To zapytam przewrotnie, jak ty parę linijek temu:
"To może niech zmienią grę skoro sie niepodoba?"

nie w tą stronę ^^ przychodząc na serwer i grając na nim akceptujesz jego zasady ^^

neuman

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 15:45:17 pm »
Celem gry jest wykonanie misji poprzez bezpośrednie zrobienie objective bądź zneutralizowanie zagrożenia. Zabicie przeciwnika w bezpośredniej obronie własnego życia bądź życia teammate jest OK.  Zastrzelenie rannego który nie jest w stanie zagrozić bezpośrednio jest morderstwem karanym przez sąd polowy, i takie właśnie zachowanie czyni z
najlepszego nawet żołnierza zwykłego mordercę . Rules Of Engagement określa zasady otwarcia ognia do uzbrojonego przeciwnika który stwarza realne zagrożenie życia, nie tolerując egzekucji i morderstw.  To tyle odnośnie realiów gry na które się tak chętnie powołujemy.

skoro tak upieracie sie o konwencje itp to powiedzmy sobie szczerze ze nikt nie wie jak to na wojnach jest naprawde
bo spojrzmy prawdzie w oczy.. talibowie vs ONZ itp
talib dostaje w noge... jest w dalszym ciagu zagrozeniem.. moze powiadomic reszte, alarm chuj wie co, rzucic granat
i zgadnijcie co dajmy na to amerykanie robia? co ty bys zrobil?
a jak rzuci granat i wyjebie pol druzyny a ty przezyjesz... psychika juz nie ta

GRA

mam S: zabije kolesia na 2 koncu mapy.. lezy.. nie jest zagrozeniem? ale w sytuacji gdy ktos go podniesie moze zrobic wiele zlego mojemu teamowi

oczywiscie dobijam tylko wtedy gdy nie robie z niego "przynety" ale jak ide dalej zostawiam go to co mam pozwolic zeby ktos umarl bo ja go nie dobilem ?

pozatym gra to gra

Zołnierza od mordercy odróznia właśnie nie dobijanie rannych. Za dobicie rannego jest sąd polowy.
w bitwie to nie obowiazuje.. co innego jak jest "sector clear"

Rozumiem, że ten  który dobije rannego jest zadowolony ale postawmy się w sytuacji tego który leży i czeka na  postawienie na nogi, żeby mógł grać dalej z innymi i możiwe, że coś jeszcze zdziałac dla teamu. Dla niego strzał w tył czaszki to koniec gry i napewno nie kojarzy się z dobrą zabawą
spojrz z 2 strony..wstanie i kogos zabije... tez bedzie game over dla kogos
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 15:48:11 pm wysłana przez neuman »

QQryQ

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 15:56:17 pm »
@popek juz nie pamietam kiedy dałem ci applaud, teraz zatankuje ci kilka :)

Następna sprawa to nie bardzo rozumiem cel tej dyskusji, owner servera z grupa n00bow (którzy od lat działaja dla dobra farmy) ustalili pewne zasady i reguły servera czy tak ???
Teraz przychodzi grupa ktorej te zasady nie pasuja i chce przeforsowac swoje zasady, tak ???

To moze ja pójde do sklepu i powiem ze bułki to powinny leżeć na podłodze, a pomidory wisieć maja przy suficie, ciekawe co będzie... a  moze pójde do innego sklepu gdzie bułki beda lezały blizej podłogi i to juz mnie w pewnym sensie zadowoli ???

Dajesz, a jeszcze ci dyktuja co masz dać... daj kurczaku daj i siedz cicho !!!

Byłbym zapomniał, na aao.pl admina sie wita przy wejściu, wiec nie jest do końca przezroczysty... tych co to drażni po prostu graja, rozrabiaki hamuja jezory, nad reszta czuwa robocop pituszkina... jest fajnie :)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 15:59:36 pm wysłana przez [7DBK]QQryQ »

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:02:25 pm »
spojrz z 2 strony..wstanie i kogos zabije... tez bedzie game over dla kogos
Jak wstanie i podniesie broń to masz prawo strzelać i zabić a nie rozwalać na zapas. To jest morderstwo na zimno.

Opowiadacie głupoty.

Na szczęście "to tylko gra".  Grajmy więc i nie narzekajmy na nic - twórcy napewno wszystko przewidzieli (bluzgi, bugi, czity)  i jeżeli coś można to znaczy, że jest prez nich dozwolone. Funkcę "admin commands" też pewnie wbudowano aby z niej korzystać wg tej samej zasady. Rozumiem więc, że nikt nie będzie narzekał jak ktoś kiedyś skorzysta właśnie z funkcji i sprawdzi czy działa.

Edit: poprawiłem na łagodniejszą wersję bo odbiegamy od tematu.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 16:39:19 pm wysłana przez kurczak »

neuman

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:12:06 pm »
qqryq
nie wolno juz nic powiedziec? admin powie i koniec . ?

kurczak
to ze ktos dobija nie znaczy ze w zyciu katuje psy czy cos takiego ;/

nie mieszajcie gry z zyciem... AA nie ma nic wspolnego z wojna

zrobicie jak uwazacie;p

Lukas_

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:17:39 pm »
nie w tą stronę ^^ przychodząc na serwer i grając na nim akceptujesz jego zasady ^^

Czyli to ja jestem super dupnym adminem i ja ustalam zasady, a ludzi grających na serwerze mam w dupie :D
Tobie się wydaję, że to w 100% słuszny przepis i tak ma być, ale część osób może uważać inaczej.
Mówiąc o dobijaniu rannych do dziś pamiętam jak Infinity wyzywał innych od idiotów i w ogóle stosował bardzo niecenzuralne zwroty, gdy go dobili :) Mi osobiście to nie przeszkadza czy opfor mnie zabezpieczy czy dobije (zwykle sam popełniam wcześniej samobójstwo, bo mam za to punkty, a dodatkowo jeszcze mogę czasem opfora obciążyć dodatkową bronią i będzie wolniej biegał, gdy jej nie wyrzuci :D)
A tak w ogóle to z niezwykłą łatwością przychodzi Ci mówienie w imieniu innych, niby większości. Moim zdaniem możesz mówić w swoim własnym imieniu, ale może się mylę? ;>

Mówienie tu o nie wiadomo jakim morderstwie traktuje to nie jako grę, a coś więcej. To jest tylko gra i można w niej zabić lub zabezpieczyć. Gdy się dobije rannego ma się ROE, za nadmiar ROE można kopać. Tak się zastanawiam, że czasem lepiej jest kogoś dobić zanim ta osoba na voice chacie dokładnie powie pozycje z której ją ściągnąłem i w tym momencie jest dla mnie zagrożeniem, czyli nie jest tak do końca, że leżący = nieszkodliwy.

Po to rozpocząłem dyskusję na forum, aby ludzie mieli możliwość swobodnego wypowiedzenia się co o tym myślą, aby admini mieli pogląd na cała sytuację.

popeq te słowa jeszcze najlepiej podkreśliłem i napisałem te słowa kursywą czcionką. Nie... sorry... SŁOWO!
Proszę Ciebie nie dorabiaj do tego wszystkiego otoczki, bo to nie ja użyłem niestosownych słów wobec admina. Pomyśl zanim coś napiszesz po raz drugi. Bo mam wrażenie, że próbujesz robić coś czego nienawidzę.

PanMis mówi prawdę, że to nie jest zasługa żadnych przepisów na serwerze. Nawet gdyby all the time była jedna mapa, to i tak by ludzie grali, bo tajemnica tkwi w tym, że kurczak oferuje nam płynność gry na najwyższym poziomie. Gdyby serwer np. shootersów oferował tak samo dobre warunki do gry, to bym grał pół na pół w zależności z którymi ludźmi chciałbym pograć lub na jakiej mapie. Zatem to jakość gry i ludzie stanowią o popularności serwera, a nie żadne przepisy ;-)

Jeszcze odnośnie ulepszania gry, aby grało się przyjemniej.
Osobiście bardzo się denerwowałem i nie było to przyjemne, gdy na impact ginąłem od granatów, które uniemożliwiały mi rushe i były rzucane na ślepo i zaraz po rozpoczęciu rundy, czy to oznacza, że ta osoba nie może rzucać granatami, bo denerwuje innych? Po prostu ktoś miał pomysł jak zatrzymać wroga i robił to bardzo skutecznie, bo czy pobiegłem lewą, czy prawą stroną to zawsze ginąłem od granatu, lub przynajmniej zostałem zraniony, a wiadomo co się dzieje z celnością, gdy ktoś jest na redzie. Tylko fart lub niefart drugiej osoby może sprawić, że się heada zasadzi, gdzie biegając na greenie nie ma z tym najmniejszego problemu ;-)

Nikt widać się nie ustosunkował do moich słów odnośnie kopania za ilość ROE, a moim zdaniem to jest cała solucja na ten martwy przepis. Nie dość, że będzie kopał za nagminne zabijanie swoich, to również za nagminne zabijanie opforów. Jest tylko jedno ale... W scorach ROE się nie kumuluje, tylko resetuje po zakończeniu rundy, a szkoda... ;/ Mam nadzieję osobiście, że to tylko bug i niedopatrzenie, które Dev Team poprawi, tak jak brak zaliczania killi z kolby, czy z granatnika.

A tak prywatnie, to o ile nie mam problemu z dobijaniem przeciwnika, chyba że przypadkiem. Za to mam problem z zabijaniem swoich i tu będę mógł ucierpieć buehehe ;-)

Na konieć podkreślam jeszcze raz. NIC NIE CHCĘ PRZEFORSOWAĆ. Chciałem tej dyskusji, aby inni się wypowiedzieli co na ten temat myślą i ewentualnie admini mieli większy pogląd na daną sytuację, czy ten przepis jest do końca OK dla ogółu.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 16:21:35 pm wysłana przez Lukas_ »

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:19:06 pm »
Neu.
My juz zrobilismy. Sa zasady. I nalezy ich przestrzegac.
Ta debata dotyczy tylko wyjasnien (choc nie wiem czemu) co rozumiemy przez dobijanie z premedytacja.

Sa rulsy i prosze je przestrzegac.

QQ.. a wez zostaw te appy..xD posmajtaj sobie..:D

QQryQ

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:24:22 pm »

QQ.. a wez zostaw te appy..xD posmajtaj sobie..:D

nie no appy tez musisz mieć, chcesz być "lepszy" odemnie ?? ;D  kurna musze czekać godzine zeby doladować ??? :(

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:26:50 pm »
Cytuj
popeq te słowa jeszcze najlepiej podkreśliłem i napisałem te słowa kursywą czcionką. Nie... sorry... SŁOWO!
Proszę Ciebie nie dorabiaj do tego wszystkiego otoczki, bo to nie ja użyłem niestosownych słów wobec admina. Pomyśl zanim coś napiszesz po raz drugi. Bo mam wrażenie, że próbujesz robić coś czego nienawidzę.
I teraz to ja niby dodalem otoczke?:> ^^ no spoko.. ja juz zakonczylem dyskusje na tymi slowami.. wiec ty mnie tez lepiej nie irytuj ;D I zapewniam cie nic nie zamierzam robic.. choc nawet nie wiem do czego dazysz.. jednak badz spokojny.

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 16:28:52 pm »
A czy ja juz nie jezdem lepszy?xD


QQ:              +67/-21
 popeq: +    52/-126


The winner is? ;D

saperos

  • wartownik obejścia
  • Wiadomości: 157
  • Karma: +17/-34
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 17:03:39 pm »
jakie kurna dobijanie rannych ?? bo nie kumam ...

Chyba o to chodzi w grze zeby dobic chocby i rannego przeciwnika ? ;p chyba ze mowa o 3.0 - bo to to tylko z treningu widzialem ;p

Lily

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 769
  • Karma: +111/-52
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 17:12:09 pm »
Jak widac wiekszosc zapomina tutaj KTO PLACI ZA SERVER?
Wiem ze irytujace jest stwierdzenie "my placimy to gramy"... ale pomyslcie sami. Kupujecie server, ustalacie zasady (jakie one by tam nie byly) i nagle ktos przychodzi Wam z buciorami i dyktuje co mozecie robic na SWOIM servie, a co nie mozecie...paranoja. Jesli tak Wam przeszkadzaja zasady ustanowione przez adminow CFC to nie grajcie tam. Czy one i tak juz nie sa wystarczajaco laskawe dla graczy? Admini nie kopia z powodow "a bo on mnie zabija co runde i gra lepiej ode mnie" lub "nie chce mi oddac broni"...
Przypomne jeszcze raz chociazby o mozliwosci resocjalizacji. Ktorzy admini bawia sie w taka glupote, czy moze dana osoba jest juz "czyta", czy nie?

Docencie to jaka jest Farma, a nie szukacie dziury w calym.
Wszystkim sie nigdy nie dogodzi, takie jest zycie.

PS. Saperos, mowa caly czas o 3.0 ;)