Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Dobijanie rannych = kick ?  (Przeczytany 17968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lukas_

  • Gość
Dobijanie rannych = kick ?
« dnia: 21 Sierpnia, 2009, 01:19:10 am »
Witam.

Wraz z pierwszym moim postem chciałbym rozpocząć tutaj bardzo ciekawy temat. Dzisiaj grając na farmie zobaczyłem jak admini demonstrują wszem i wobec napis w stylu: dobijanie rannych = kick.

Teraz moje pytanie brzmi następująco. Czy owy przepis nie ingeruje zbyt mocno w mechanikę gry? Dlaczego nie mogę dobić kogoś, kogo i tak już położyłem?

Wyobraźmy sobie sytuację po której napisaniu zostałem posądzony o brak myślenia:
Jestem sniperem i unieszkodliwiam przeciwnika na końcu mapy. On leży, ale jeszcze żyje. Natomiast widzę jak jego teammate rzuca na niego smoke'a i czy tu nie mogę dobić opfora zanim smoke się całkowicie rozprzestrzeni i wtedy nikogo nie zabiję, chyba że na ślepo?
Mój apel jest prosty. Nie mieszajmy tam, gdzie mieszać nie trzeba. Skoro ktoś dobija przeciwników to ma ROE. Można zatem wprowadzić kopy od przekroczenia pewnej ilości ROE, tylko nie wiem jak to technicznie jest możliwe w tej wersji gry, ale nie żeby kopać za dobijanie samo w sobie, bo mnie osobiście takie ograniczenie swobody bulwersuje i podejrzewam, że lepiej jest konstruować przyjazne graczom rozwiązania, aniżeli zakazy, które tak naprawdę do niczego nie prowadzą.

Chciałbym jeszcze jedną kwestię poruszyć odnośnie dyskusji poruszonej dzisiaj na serwerze. Zbulwersowały mnie jeszcze dwa teksty, które moim zdaniem były nie na miejscu i ukazują smutną prawdę zawartą chociażby w dowcipach, gdzie przejawia się funkcja administratora. Tak tak ten ZŁY ADMIN robi wszystko na złość użytkownikom... Albo krócej ADMIN=Pan, User=śmieć. Odniosłem właśnie takie wrażenie po tym jak się do mnie odniesiono w stylu: "A ty kim jestes?" lub "nie podoba się to wypad". Moim zdaniem administratorzy są dla użytkowników tak samo jak użytkownicy tworzą pewną społeczność na serwerze i trochę wyrozumiałości.

Pisząc tego posta chciałbym od razu powiedzieć, że problem w żaden sposób mnie nie dotyka, bo ja zwykle staram się zabezpieczyć opforów, nawet tych co leżą nieżywi potwierdzić, bo zawsze to dodatkowe punkty, ale jeśli ktoś tych punktów mieć nie chce, tylko woli ROE to dlaczego zabrania mu się tak postępować? Kolejnym krokiem może być  rush=kick albo samobójstwa=kick (bo to denerwuje jak ktoś podchodzi zabezpieczać i nagle zamiast zabezpieczyć bierze broń bo tamten się zabił). Grałem w trochę gier, gdzie tworzono sporo martwych przepisów, które bardziej utrudniały rozgrywkę, aniżeli uprzyjemniały, bo później można było czytać na forum danego serwera płacz noobów, że ten zrobił to a w regulaminie jest napisane, że tego zrobić nie można i tak powstawały beznadziejne topici, bo to coś dotyczyło zwykle śmiesznej kwestii, którą niewątpliwie w tym przypadku jest wyżej opisany problem ;-)

Moim celem nie jest w żaden sposób nakazanie komuś zmianę czegokolwiek, jednak zaproszenie do dyskusji na ten temat, aby się dowiedzieć jak to postrzegają inni gracze i dlaczego dla nich powinno się wylatywać za dobijanie opfora lub też nie.
"Bo to denerwuje" nie jest żadnym argumentem dla mnie, a takowy też dzisiaj słyszałem :D To jest w stylu "Bo tak" :-)

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 01:49:46 am »
Cytuj
Chciałbym jeszcze jedną kwestię poruszyć odnośnie dyskusji poruszonej dzisiaj na serwerze. Zbulwersowały mnie jeszcze dwa teksty, które moim zdaniem były nie na miejscu i ukazują smutną prawdę zawartą chociażby w dowcipach, gdzie przejawia się funkcja administratora. Tak tak ten ZŁY ADMIN robi wszystko na złość użytkownikom... Albo krócej ADMIN=Pan, User=śmieć. Odniosłem właśnie takie wrażenie po tym jak się do mnie odniesiono w stylu: "A ty kim jestes?" lub "nie podoba się to wypad". Moim zdaniem administratorzy są dla użytkowników tak samo jak użytkownicy tworzą pewną społeczność na serwerze i trochę wyrozumiałości.

Ukaz jeszcze kontekst rozmowy i pierwszy twoj tekst jaki napisales! A nie tylko to jak mnie oczernic i jak pokazac ze Admini NADUZYWAJA WLADZY.. heh.. wpierw powiedziales ze zachowuje sie jak Pan i Wladca servera.. gdzie jeszcze byl Irek (i SAW chyba ale mogl juz wyjsc) debatujacy z toba w tematycznym monologu jaki prowadziles. I Napisales ze ja niby sie zachowuje jako Pan i Wladca a ja ci odpowiedzialem ze jestem adminem i wykonuje obowiazki jakie mi polecono.. pozniej dopiero napisalem "A ty kim jestes" w kontekscie ze ty miales napisac "Jestem graczem ktory respectuje zasady servera".
Wiec jak zaczynasz dyspute to ukazuj pelna tresc i obraz swoich wywodow. Bo nie chce mi sie za kazdym razem takiej dziwnej tresci redagowac. A pewnie nie jeden z czytajacych odrazy by powiedzial "och zly popeq jak tak mogles powiedziec komus "A ty kim jestes" i znowu +150 smajtow ;D

Edit:
Heh ze tak dodam jeszcze.. podaj mi 3 graczy ktorzy by stwierdzili z takim pelnym zdaniem jak ty to napisales ".Albo krócej ADMIN=Pan, User=śmieć. " ze kiedykolwiek sie tak zachowywalem.. albo co najgorsza ze taki jestem..^^ Ja tam nie mowie ze jestem super kozak i mnie wszyscy lubia.. bo nie... wrecz pewnie 3/4 osob na mnie klnie za plecami i spoko.. ;D bo wiem ze ja poprostu jestem malo ugodowy jesli chodzi o rulsy i poprostu sie ich trzymam. Ale napewno nigdy nie bylem zadnym Panem a nikt z graczy nie byl moim pietaszkiem.. no chyba ze w zartach ale mam nadzieje ze choc troche sie na nich znasz. Pozatym nie mam tej "mocy" od dzis i nie od dzis slysze "Kufa popeq nie zachowuj sie jak wladca" etc. Zawsze jak ktos staje w konflikcie z adminem to zaczyna sie jadka..;) my nie mozemy nic a wy mozecie wszystko. Czytaj jak ja cie zbluzgam to ty pojdziesz sie poplakac na forum a nusz jeszcze mi adminke zdejma i bedziemy sobie mogli pobluzgac na rowni..^^
Nie nie kolego.. ja tez jestem graczem.. tez sie bawie grajac w AA.. tez jestem zwyklym czlowieczkiem .. ktory poprostu trzyma sie zasad jaki dany server ma. Tylko ze na chickenie moge jeszcze a wrecz musze dzieki temu ze mi zaufano i dali takie prawo.. je EGZEKWOWAC. Czyli jest ruls = NO SPAM 20s. Bede kopal jak ktos walnie bulke w 17s. Jest ruls ZAKAZ DOBIJANIA = bede kopal jak ktos ten ruls zlamie. Proste? Powiedzialem tobie 3 razy albo i wiecej. NIE MAM OCHOTY Z TOBA DYSKUTOWAC ODNOSNIE ZASAD podczas gry i napisalem tez tobie JESLI SIE NIE PODOBA TO WYPAD. Czytaj: Nie chce mi sie z toba gadac na ten temat bo chce sobie milo pograc a nie dyskutowac na niskim pulapie. Nie umiesz uszanowac zasad jakie panuje na serwerze to prosze kliknac "leave server" i poszukac takiego gdzie owych nie ma. Wszystko to podane bylo tobie na tacy w skrocie myslowym bo akurat bylem w hotelu na 1p a na schodach byl opfor ktory mnie i tak zabil przez te pisanie z toba po naduszeniu przycisku enter. ech koniec edita bo znowu przesadzam..^^

Co do dobijania. To kolezko.. twoj przyklad ze snajperem jest najbardziej z tych wszystkich ze tak powiem idiotyczny..;) Bo raz. W grze Americas Army 3 nie ma takiego czegos jak KILL. A Neutralize! Czyli wystarczy polozyc kogos na glebe z criticalem badz nadem. I JUZ MASZ ZALICZONEGO "KILLA". Czytaj bo nie bede sie prezyl zeby teraz uzywac grubszej czcionki - iz Kill to rzecz zbedna.. Bo Jesli kogos polozysz do gleby a ten zostanie uloczeny.. i zabijesz go drugi raz.. to zgadnij co?! Masz 2 neutralize ;D prostymi slowami 2 kille ;)

Teraz odnosnie dobijania juz glebiej. Gre Americas Army stworzono kupe lat temu. W tej wersji dopiero wprowadzono cos takiego jak "Secure" myslisz ze to jest po to zeby dostac achiv ZippCuf? Dales na servie przyklad ze niby w zyciu jak lezy przeciwnik to moze cie jeszcze dobic.. ok .. nie powiem.. ale dlatego wlasnie w zyciu jest trudniej anizeli w grze.. tu zginiesz milion razy a w zyciu tylko raz. Tu cie lezacy przeciwnik NIE POSTRZELI wrecz muchy nie skrzywdzi.. az go ktos nie podniesie. Wiec o co te wielki batalie z dobijaniem? Czujesz sie bardziej meski jak mozesz sprzedac jeszcze 1 kulke zeby goscia dobic? Testosteron mozna pobudzic na pare sposob.. olej ten.. bo slaby jest.

Dobijanie to nie potrzebna rzez na servie.. ja czasami tez sie tego imalem i pewnie imac bede.. ale tylko w sytuacji krytycznej czyli np jak siedze zaczajony a obok 3 opforow i jeden polozony wczesniej przezemnie wrzeszczy enemija werdite czy jakos tak. To nie omieszkam go uciszyc... bo to w trosce o moje zycie. Ale nie ze ja przez pol mapy dobijam lezacego LOL bezsens.. raz mnie to boli bo mam ROE, dwa sie gostka nie boje juz bo jest na pelnym redzie.. a 3 niech wpadnie to bede mial na 1.. 2 kille.. jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby biegac tak jeden Pan dzisiaj bodajze RGS z sawem i niewazne czy bylo czysto czy nie.. poprostu sobie kazdego seria przejechal by dobic. Po co? nawet ich nie potwierdzal tylko poprostu przejechal. Bezsens i tylko psuje graczom nstroje. A nusz ktos by go podniosl i moglby sie nacieszyc dalsza gra jeszcze kilkanascie sekund ;D

Co do samego dobijania jeszcze to ci powiem ze ja wiecej argumentow nie mam, bo tak naprawde to ja tego nie wymyslilem. I nie mam zamiaru wiecej w ta dyspute sie zaglebiac.
Jednak zapewniam cie bo twoje subtelnie wspaniale wywody odnosnie kopania za dobijanie mnie strasznie urzekly, nie bedziemy napewno kopac za:

1.Przypadkowe dobijanie rannych
2.Nieumyslne dobicie
3.etc. (bo zal mi czasu na pisanie nonsensow)

Kick -  jest tylko za nagminne i z wyrazna premedytacja naruszanie konwencji genewskiej. czytaj poprostu ze gdy bedziesz debilnym dobijaczem dopiero dostaniesz kicka.

Proste zwiezle i na temat..^^
Teraz mozecie sobie znowu "Pana i Wladce" posmajtowac..;P Znowu jestem tym zlym co nie?:D
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 02:13:11 am wysłana przez popeq »

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 02:16:09 am »
Powiem tak:

Zołnierza od mordercy odróznia właśnie nie dobijanie rannych. Za dobicie rannego jest sąd polowy.

Na serwerze chodzi  nie o przypadkowe dobicie tylko o świadome i celowe dobicie z premedytacją, w sytuacji kiedy można było bezpiecznie zrobić "secure". Sam widziałem jak szło dwóch maruderów i spokojnie dobijali z metra zamiast zbezpieczyć. Oczywiscie wywaliłem ich z wielką przyjemnościa.

Odnośnie serwera dla graczy - zgadzam się, jest dla graczy ale akceptujących zasady serwera. Jeżeli ten wariant nie pasuje trzeba zmienić serwer. Rozumiem , że moje zdanie jest zdaniem "admina" czyli można je spokojnie olać bo jestem głupi i zły, ale zróbmy mały eksperyment. Od jutra admini będą tylko graczami, czyli:

- nie będzie zmiany map
- nie będzie reakcji na bluzgi
- nie będzie kopania cziterów
- nie będzie wywalania podejrzanych o czity
- nie będzie kopania idlaków

Takie podejście powinno zadowolić, wszystkich którzy wiedzą lepiej jak serwer powinien działać. Rozumiem, że niereagowanie w sytuacji kiedy piszą  "Lukas cziter" też jest do bani.

P.S.  teraz popq rozumiesz dlaczego jestem przeciwny pisaniu na AdminSay - właśnie dla tego, żeby nie było, że durny admin napisał to czy tamto.  Admin powinien być przezroczysty i absolutnie niewidoczny dla graczy, w każdym innym przypadku będzie robił za papier toaletowy.

« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 02:20:47 am wysłana przez kurczak »

Lily

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 769
  • Karma: +111/-52
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 02:25:49 am »
Popus, Sloneczko :) ja mam tylko jedno "ale" ;)
Twoje slowa "a ty kim jestes" mogly byc inaczej odebrane niz Ty chciales :)
Sam pomysl... Gdybys gral na jakims servie i wszedl w dyskusje z adminem, to jak bys odebral takie slowa? Mysle, ze tak samo jak kolega wyzej (ja raczej tez) :)

A i jeszcze nie denerwuj sie tak ;)
I przestan z tym "niedobrym" Popkiem, bo i tak Cie lubie, a no i oczywiscie ZAWSZE jestem po Twojej stronie (zwlaszcza jak dokladniej wiem ocb :D) :-*  :-* No i ogolnie ladnie wyjasniles o co Ci chodzi (co do rulsow tez) :D

PS. no i nie zdazylam :( Kurashi mnie wyprzedzil :(
Chociaz zabawne jest to, ze zawsze najwiecej jest "gadania" na adminow na tych serverach, gdzie oni staraja sie byc jak najmilsi dla innych graczy...i zeby reguly nie byly zbyt ostre.

To tyle ode mnie :P
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 02:55:38 am wysłana przez -foaD][Lily »

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 02:47:09 am »
Spoxik Olus..;) Tylko nie widzisz calej rozmowy i samo slowo "A ty  kim jestes" wlasnie tak do ciebie trafia.. dlatego troche zobrazowalem cala sytuacje a nie jak kolega Lukas tylko wytluscil dane fragmenty. Tamto zdanie bylo wlasnie ubrane w calkiem inna historyjke niz na to wyglada.  Przynajmniej mnie sie tak zdawalo.

Co do reszty sie zgadzam.. mniej lub wiecej..;)

Pierzak..  przyznam tobie kolejny raz racje. Admin powinien byc przezroczysty, ale czasami musi interweniowac, informowac, etc wiem ze mozna to powiedziec czasami zwyklymi slowami .. ale serio malo kto sie tego slucha. Ja tam czasami sobie cos powiem przez adminsay pewnie troche zbednie.. i to kumam.. zle. Ale jak ludzie wiedza ze admini sa na serverze to calkiem inaczej sie zachwouja niz jak wiedza ze ich nie ma.

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 09:43:29 am »
Właśne dlatego admin nie może się unosić i używać nieprzemyślanych zwrotów. Niepoprawną wypowiedzią odbiera sobie argumentację w sporze i kończy się tak ja w powyższym poście Lukasa. Nie rozmawiamy o zasadach tylko o adminach i ich zachowaniach.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 11:18:50 am wysłana przez kurczak »

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 10:14:51 am »
popeq ?? ???????? ??? ?????????????? :D  ;D

Chickens Farm ma zasady :) dobre Fair Play i mila gra dla wszystkich ^^ dla tych ktorzy nas zabija i my ich :)
tego sie trzymamy i tak powinno zostac ^^

Popieram kare za dobijanie umyslne w 100% !

Lukas_

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 10:57:09 am »
Widzę, że dyskusja dotyczy mniej istotnej sprawy, niż chciałem. Jednak z tego co jestem w stanie zrozumieć z powyższych wypowiedzi to:
dobijanie rannych jeden po drugim czyli zawsze i wszędzie = kick
dobijanie rannych w sytuacji gdy lepszym rozwiązaniem jest dobicie, niż zabezpieczenie w trosce o własne bezpieczeństwo jest ok.

I o to głównie mi chodziło. Bo nawet ja, przeciwnik takiego wiązania rąk graczowi widzę granicę między rozsądkiem a głupotą ;>
Mam nadzieję tylko, że owy problem zostanie rozwiązany technicznie, bo teraz co rundę zeruje ROE, a gdy będzie zliczało ROE przez cały mecz, jak inne staty, to może będzie można wprowadzić kick do więzienia, za przekroczenie pewnego pułapu i to powinno rozwiązać wszystkie problemy z dobijaniem etc.

kurczak nie jestem tu aby krytykować pracę, którą wykonują admini bo codzienne zmiany map i ogólne pozytywne zmiany na serwerze są właśnie wynikiem ich pracy i tego, że poświęcają swój czas dla graczy. Sam miałem okazję pełnić funkcję opieki nad graczami w grze o nazwie Ultima Online, zatem owy temat jak i problemy z którymi się ścieracie nie są mi obce.

popeq lubię Ciebie, jednak wypowiadając się jako admin powinieneś być świadomy pewnej odpowiedzialności za swoje słowa, które są chcąc nie chcąc wizytówką serwera :) Chyba, że przyjmujesz taktykę jestem adminem mam Was w dupie. A co do tych tekstów, to kontekstu tego "A ty kim jestes?" nie jestem w stanie zapamiętać, bo byłem też grą zajęty, jednak to mi utkwiło w pamięci ;-) Człowiek czyta to co chce lub słyszy co chce i pracując z ludźmi trzeba mieć na to uwagę. Mnie samego często ta cecha u ludzi denerwuje, którą też posiadam :D
Nie mówię o nadużywaniu władzy, bo nadużyciem by było gdybym za dyskusję wyleciał z serwera, ale mogłem grać dalej spokojnie, jednak związany dyskusją, którą sam zacząłem :D
Nie mówię również o tym, że się zawsze tak zachowujesz, ale moje odczucie w dniu wczorajszym po przeczytaniu Twoich wypowiedzi było właśnie takie, jednorazowe i chwilowe.
Tak jak to stwierdził -foaD][Lily: Jak Ty byś się poczuł?

Jeśli nie ma dyskusji jako takiej odnośnie tego dobijania, to przynajmniej wpłynie to na poprawę jakości obsługi serwera :D hehe
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 11:00:08 am wysłana przez Lukas_ »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 11:00:34 am »
Znowu się zaczyna.  >:(
Po jakiego grzyba wam "Dobijanie Rannych = KICK"? Od tego jest system punktacji, który za zabicie OPFORA zamiast go zakuć w te śliczne, platsikowe kajdaneczki, wlepia wam ROE. Jak ktoś chce mieć to ROE, to niech je zbiera. Przecież niczym nie różni się z punktu widzenia kogoś na glebie, czy zostanie ubrany w kajdanaczki, czy poczęstowany odrobiną ołowiu w czystej postaci. I tu kończysz rundę i tu.
Dlatego zostawcie to w spokoju. Nie dorabiajmy jakiejś dziwnej ideologii, do najzwklejszej gry o zabijaniu.  ;)

Co do odpowiedzi Popqersa, to chyba wiadomo, że to nieładnie traktować ludzi z góry.  :-*

louis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 12:24:45 pm »
Jedno szczęście że mnie tam nie było przy tym pijanego bo bym za to TeamKill'e robił  :P

Pewne zasady obowiązują na serwerach Chicken i tego trzeba się trzymać-BASTA

@popek "Ale napewno nigdy nie bylem zadnym Panem a nikt z graczy nie byl moim pietaszkiem.."

A już tak byłem blisko tej funkcji (czyt.pietaszka) że się czekoladą wysmarowałem  ;)


kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 12:25:36 pm »
Znowu się zaczyna.  >:(
Po jakiego grzyba wam "Dobijanie Rannych = KICK"? Od tego jest system punktacji, który za zabicie OPFORA zamiast go zakuć w te śliczne, platsikowe kajdaneczki, wlepia wam ROE. Jak ktoś chce mieć to ROE, to niech je zbiera.

Celem gry jest wykonanie misji poprzez bezpośrednie zrobienie objective bądź zneutralizowanie zagrożenia. Zabicie przeciwnika w bezpośredniej obronie własnego życia bądź życia teammate jest OK.  Zastrzelenie rannego który nie jest w stanie zagrozić bezpośrednio jest morderstwem karanym przez sąd polowy, i takie właśnie zachowanie czyni z najlepszego nawet żołnierza zwykłego mordercę . Rules Of Engagement określa zasady otwarcia ognia do uzbrojonego przeciwnika który stwarza realne zagrożenie życia, nie tolerując egzekucji i morderstw.  To tyle odnośnie realiów gry na które się tak chętnie powołujemy.
  
Oczywiście jest to tylko gra i można ją interpretować po swojemu ale tak się składa, że na serwerach CFC od zawsze obowiązywały zasady koleżeńskości, fair play i dobrej zabawy dla wszystkich a przynajmniej dla większości obecnych w grze. Oznacza to dokładnie, ze ci którzy psują dobra zabawę innym są proszeni o zmianę swojego zachowania (bluzgi, czity i również chamskie dobijanie rannych).  Rozumiem, że ten  który dobije rannego jest zadowolony ale postawmy się w sytuacji tego który leży i czeka na  postawienie na nogi, żeby mógł grać dalej z innymi i możiwe, że coś jeszcze zdziałac dla teamu. Dla niego strzał w tył czaszki to koniec gry i napewno nie kojarzy się z dobrą zabawą.

Być lepszym i wygrac w dobrej atmosferze a nie za wszelką cenę, chyba o to wszystkim chodzi ? Jeżeli jednak nie i najważniejszy jest tylko wynik końcowy, to dlaczego jest tyle protestów i posądzania o czity każdego kto ma extra skill i kończy grę wynikiem 20/2 lub 30 /4 albo wali same headshoty przez dym. Takich okazuje się, że admin powinien natychmiast usuwać z serwera bo psują grę innym. Ciekawe dlaczego akurat musi popsuć grę super wymiataczowi, skoro on się świetnie bawi? Rozumiem, że reszta leżących martwo po minucie gry też jest zadowolona;  dostali giwerki, przeładowali, krzykneli HOOAH i już sobie pograli, a na swoje protesty, że to niemożliwe  słyszą "naucz się grać noobie" . Zajebista zabawa prawda ?

Rozumiem, że ocena i udowodnienie bezzasadnego dobicia jest tak samo niemożliwe jak ocena i udowodnienie czy ktoś czituje czy nie. Mamy więc do wyboru dwa warianty:

1 - starać się o dobrą atmosferę i fair play na serwerze  
2 - olać atmosferę / fair play i grać dla wyniku

Dobra atmosfera to nie tylko brak bluzgów ale również wyrównane pojedynki, przynoszące satysfakcję tym którzy wygrali 7:6 w uczciwej i zaciętej walce.  Jeżeli jednak zdanie admina ma się nie liczyć a na wszystko (dobijanie//bugi/czity) musi mieć mocne dowody (a takich poza przeczuciem przeważnie nie ma) to zgoda,  ale wówczas koniec z oskarżeniami o czity i oczekiwaniem, że admin będzie usuwać buggerów, team killerów lub graczy o podejrzanie wysokim skillu. Gra sama rozwiąże problemy - czitera wywali a innemu dopisze ROE i po sprawie. NEumaN naprawdę się ucieszy -  nie dość, że wolno będzie polować w rezerwacie to jeszcze będzie można sobie podobijać :D


« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 12:39:39 pm wysłana przez kurczak »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 13:44:06 pm »
Nie no Panowie, nie dorabiajcie do tego ideologii.  ???

Kurczaku, niczym nie różni się śmierć od kulki, niż bycie zakutym w kajdanki. To że jedno da się zrobić z daleka, a drugie trzeba z bliska to wyjaśnia, dlaczego ludzie wolą czasami zastosować rozwiązanie numer dwa. Najczęściej dlatego, że taki ranny oprócz wołania o pomoc uporczywie raportuje "Enemy Spoted", a jak jest na TS-ie, to powie jeszcze dokładniej. Więce zamiast ryzykować podchodzenie do takiego delikwenta, każdy z nas woli mniej niebezpieczną opcję posłania koledze dodatkowego magazynka. Poza tym nie ma różnicy, czy jeśli nie będe kolesia dobijał, to zaraz nie przejdzie ktoś z kolegów, i niezasekuruje go. To nie jest psucie gry, tak poprostu jest.

Poza tym dlaczego podczas wylegiwania się na glebie po przyjęciu paru kulek każdy z nas ma pod Bacspace'em opcję "Tap Out". Teraz zasekurowanie jakiegoś OPFORA graniczy z cudem, bo 90% ludzi widząc nadbiegającego OPFORA tapuje się, żeby ten nie dostał punktów. Skoro jest to tzw. game feature, znaczy że twórcy umieśili go tam specjalnie, i chcą żeby ludzie tego używali jeśli mają potrzebę. Moim zdaniem jeśli karamy za dobijanie wroga, to poinniśmy tym bardziej karać za coś takiego. A jeśli tak, to znaczy, że karzemy za coś co jest dozwolone przez twórców gry. Tak samo jest ze strzelaniem do rannego. Jest, bo najwyrazniej twórcy gry chcieli, żeby można było dobić rannego. Gdyby nie chcieli, to być może nie był byś w stanie dobić rannego, tylko można było by go jedynie zasekurować. Dlatego proszę żebyśmy nie robili sobie kolejnych, jak to ujął Lukas_ martwych przepisów. Biorąc to pod uwagę, to zakazane powinny być strzały w głowę, bo to niemal na 100% zabija odrazu, a ja bym chciał mieć szansę bycia uleczonym, to co wprowadzamy przepis, że celować i strzelać wolno tylko od szyji w dół.

A co do ideologii, to nie starajmy się zrobić na serwerze atmosfery szkółki niedzielnej. W tej grze chodzi o zabijanie. Wygrywa nie ten kto jest bardziej męski, kto ma większy honor zarówno na koncie jak i w sobie, kto zachowuje się po przyjacielsku wobec wrogów, tylko ten, kto jest najsprytniejszy i najlepiej wykorzystuje błędy przeciwnika. Popieram kulturalne zachowanie się w rozmowach, koleżeństwo w grze będąc w jednym teamie, ale nie brnijmy dalej w kolejną dżunglę zasad, bo zanim się opamiętamy, dozwolone będzie jedynie rzucanie smoke'ów.  ::)

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 14:09:11 pm »
Oczywiście jest to tylko gra i można ją interpretować po swojemu ale tak się składa, że na serwerach CFC od zawsze obowiązywały zasady koleżeńskości, fair play i dobrej zabawy dla wszystkich a przynajmniej dla większości obecnych w grze. Oznacza to dokładnie, ze ci którzy psują dobra zabawę innym są proszeni o zmianę swojego zachowania (bluzgi, czity i również chamskie dobijanie rannych).  Rozumiem, że ten  który dobije rannego jest zadowolony ale postawmy się w sytuacji tego który leży i czeka na  postawienie na nogi, żeby mógł grać dalej z innymi i możiwe, że coś jeszcze zdziałac dla teamu. Dla niego strzał w tył czaszki to koniec gry i napewno nie kojarzy się z dobrą zabawą.

Przecież tu masz jasną i wyraźną odpowiedź dlaczego właśnie jest tak a nie inaczej.

I kto mówi o psuciu gry???

My ją poprostu ulepszamy dla przyjemniejszej rozgrywki większości graczy! Tak jak to jest na 2.8.5 hospie tak samo tutaj na 3.0.
Nie jest to psucie a ulepszanie gry żeby się nam grało lepiej. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto powie "nie powinno być takich zasad, tak stworzono grę i tymi zasadami powinniśmy się kierować" ale nie ma nic bardziej mylnego. Oni dali nam grę do dyspozycji, abyśmy to właśnie my ją ulepszyli dla większości!
A czy zmierzamy w dobrym kierunku? Odpowiedzią jest liczba chętnych i stałych bywalców na serwerze.

Po za tym zasady, które są przyjęte na serwerach Farmy są przemyślane przez graczy i adminów dla dobra wszystkich graczy. Nie jest to decyzja jednej osoby a ogółu.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 14:12:01 pm wysłana przez [DUNNO]^fo$fik »

popeq

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 14:26:16 pm »
Cytuj
Co do odpowiedzi Popqersa, to chyba wiadomo, że to nieładnie traktować ludzi z góry.  

Mis kufa..xD wierzysz ze ja? Z gory?:> xD

Cytuj
popeq lubię Ciebie, jednak wypowiadając się jako admin powinieneś być świadomy pewnej odpowiedzialności za swoje słowa, które są chcąc nie chcąc wizytówką serwera  Chyba, że przyjmujesz taktykę jestem adminem mam Was w dupie. A co do tych tekstów, to kontekstu tego "A ty kim jestes?" nie jestem w stanie zapamiętać, bo byłem też grą zajęty, jednak to mi utkwiło w pamięci ;-) Człowiek czyta to co chce lub słyszy co chce i pracując z ludźmi trzeba mieć na to uwagę. Mnie samego często ta cecha u ludzi denerwuje, którą też posiadam
Luk... widzisz.. i przez zapamietanie jednego slowa i wytluszczenie go w calej rozmowie nabiera on calkiem innego znaczenia. Nie gadalismy tylko wtedy na chacie a rowniez na VOIPie od czasu co czasu. I nie mam zamiaru sie znowu tlumaczyc czy to bylo zdanie godne slow admina czy nie. Zreszta jak napisales "Człowiek czyta to co chce lub słyszy co chce i pracując z ludźmi trzeba mieć na to uwagę." i tak z tego admin wychodzi pozniej najgorzej. Ja tylko tlumaczylem po co sa zasady z dobijaniem. I dobrze wiesz ze napewno nie chcialem byc nad toba. Bo gramy nie od dzis i nie napewno nie mialem zamiaru tego psuc. Wiec jak juz prowadzisz dyskusje to pls pamietaj wszystko a nie tylko i wylacznie najbardziej "dotkliwe" dla ciebie slowa.

Cytuj
Właśne dlatego admin nie może się unosić i używać nieprzemyślanych zwrotów.
Kurczaczku.. jesli to do mnie bylo ;) a pewnie tak.. ;D to raz nie tylko ja z adminow prowadzilem dyskusje bo i Irek w taki sam sposob wiec zapewniam nie byla ona w zaden sposob unoszaca sie a bardziej zabawna. A dwa to raczej nie byly nie przemyslane slowa.. a poprostu wyrwane z kontekstu.

Teraz wrocmy do tematu.

Dobijanie. Misiu tu nie chodzi o typowe dobicie sobie. Tu chodzi tylko i wylacznie o dobijanie typowe z premedytacja.. jak ktos poprostu lata np z SAWem i wbija pestki w lud lezacy bo zal mu wcisnac spacje. Wiesz takie rzeznickie podejscie. Dla mnie to to samo co specjalne TK od swojego.

A tak BTW? To za secure i za report nie ma tyle samo pnkt?:>

Temat dobijania wyczerpal juz stanowczo Pierzak. Wiec nie ma co juz wiecej mowic.
My nie dorabiamy ideaologi. My poprostu chcem miec fair&funny play.
W AA2 masz zasade ogolna gdzies "No spam 20s"? A powiedz nie lepiej ci sie gra jak taka zasade wprowadzil server?:>
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 14:28:30 pm wysłana przez popeq »

PanMis

  • Gość
Odp: Dobijanie rannych = kick ?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpnia, 2009, 14:34:14 pm »
Ło matko polko.  ;D

My jej nie ulepszamy, staramy sie to robić, i może się to nam udać lub nie. Pomysły możesz kierować do DEV-Teamu. Zasady podstawowe tej gry są ustalone tak, żeby grało sie przyjemnie. Skąd masz pewność, że twoje 'ulepszenia' idą w dobrą stronę?

Po za tym w jaki sposób będziesz arbitralnie decydował o tym,  kto dopuścił się z premedytacją dobicia rannego, a kto przypadkowo? Będziesz wierzył na słowo? Przesłuchiwał? W jaki sposób udowodnisz mi, że rzucony w stronę OPFORA mój granat przypadkowo, będz celowo zabił leżącego obok niego rannego? Wybacz, ale logi z serwera ci też nie pomogą. Przestańcie robić kolejne przepisy, których egzekucja jest albo niemożliwa, albo użycie takiego przepisu będziecie sobie dawkować w dowolnym momencie.

Sytuacja z dobijaniem rannych, jest też nie najczęstrza. Rzadko widzę takie akcje, bo albo kolesie są zbyt ślepi, żeby odróżnić rannego od martwego, albo nie ma do tego potrzeby, bo ranni sami się tapują, oszczędzając OPFOROWI roboty. Więc się pytam, po co taki przepis?

Poza tym, nie przypominam sobie, żeby na forum było pytanie, czy wprowadzić taki przepis na farmie, więc nie jest to decyzja ogółu.

P.S.
Popquś, wiesz, że ja tak tylko, żeby cię nakręcić. Zawsze nakręceony masz fajniejszą gadkę.  ;D

P.S. 2
Jeśli OPFOR stojąc nademną, nie będąc zajętym strzelaniem do kogoś innego wali mi kulkę w łeb zamiast zasekurować, to OK, troszkę perfidne, ale ja nie mam do takiej osoby ŻADNYCH PRETENSJI. Skoro stał nademną i miał do wyboru jedno bądz drugie, to szans na ratunek nie miałem żadnych, więc po co się niepotrzebnie spinać? I tak koleś dostał za mnie ROE, więc to jego strata, a nie moja.

P.S.3
W 2.8.5 nie gram, a spam na bridzu mijałem rushując z palcem w dupie, więc mnie akurat przepis o spawn nadach obchodził tyle co zeszłoroczny śnieg.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2009, 23:39:35 pm wysłana przez PanMis »