Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Jak zaczac?  (Przeczytany 3467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tratatata

  • Gość
Jak zaczac?
« dnia: 08 Stycznia, 2010, 01:29:43 am »
Witam soldatow. Gram tak sobie w AA od tygodnia prawie. Jestem totalnie niedoswiadczonym i raczej kiepskim wyjadaczem jednak chcialbym mimo tej beznadziei kontynuowac  zabawe.Zaden z moich znajomych nie strzela wiec skazany jestem na codzienne bladzenie i granie w przypadkowych teamach z przypadkowymi osobami.
Znalazlem wasza farme i spodobala mi sie rozgrywka w gronie przewaznie polskojezycznym. Wczoraj wieczorem (06.01) na moscie byla mila atmosfera chociaz nakrywalem sie nogami blyskawicznie he he. Szukalem jakiegos poradnika z ktorego wyczytalbym jak udoskonalac umiejetnosci, lecz takowego nie ma(?) Rozumiem ze praktyka czyni mistrza, jednak mysle ze rownie wazne jest znalezienie ludzi z ktorymi mozna wspolnie trenowac mozliwie jak najczesciej.  Nie mam zadnego doswiadczenia w innych"strzelankach" (a fe slowo) gdyz nie interesowalem sie nimi. Konczac moje wywody chcialbym zapytac was kurczaki, czy oprocz mnie sa inne cienkie bolki i totalni rekruci na farmie, z ktorymi moglbym regularnie pogrywac? Ewwntualnie doswiadczeni, chetni do pomocy gracze, nie wspomne o klanach w ktorych mozna zaczac jako zero w stopniu rekruta i zezem (mam nadzieje uleczalnym)

Jezeli chcielibyscie cos doradzic lub pomoc walcie smialo. Dodam ze jeste pracujacym panem pod 30tke, ktory chce i gra w wolnych chwilach, czyli wieczorem.
 help
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia, 2010, 01:47:10 am wysłana przez Tratatata »

gouomp

  • Moderator
  • sztabowy farmy
  • **
  • Wiadomości: 2131
  • Karma: +180/-27
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Stycznia, 2010, 05:56:20 am »
Prawda jest taka, że rekrut na początku musi dostać porządnie w dupę!

Szoruj szalety, prasuj sznurówki a z czasem jeden czy drugi kapral podpowie jak strzelać z wiatrówy.
Ja co prawda nie jestem z 3.0 ale to nie ma różnicy. Jak zaczynałem, to też mnie lano niemiłosiernie ale przetrzymałem i teraz to ja wszystkich leję! (...) Nie... czekaj.... poprawka. Jak zaczynałem to też mnie lano niemiłosiernie. Kropka.

A co do porad to jestem pewien, że Farmowi graczowie z chęcią Ci co nieco gdzieś tam podpowiedzą. Najlepiej jakbyś się sTSował.

Witaj w szanownym gronie graczy Chicken's Farm i miłej zabawy!

popeq

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Stycznia, 2010, 07:35:27 am »
Witamy witamy.   :52:

Otoz nie nauczysz sie w tydzien tego co my szkolilismy juz w sobie pare dobrych lat. No niestety wiedza i umiejetnosci przychodza z czasem. Nie znajdziesz pewnie tez teraz clanu zadnego w ktorym moglbys sie szkolic na treningach i na ktorych cie za raczke ktos poprowadzi. Zreszta oboja jestesmy juz w podeszlym wieku (no ja naszczescie mlodszy węgiel jezdem) i wiemy ze na wszystko czasu sie nie znajdzie. Wiec musisz dochodzic do wprawy sam grajac. Ale AA3 ulatwilo ci troche droge :) wbudowany jest w niej TS.. dzieki ktoremu zawsze mozesz sie komunikowac z graczami podczas rozgrywki lub tez mozesz wbic na naszego TeamSpeaka  zewnetrznego ktory jest opisany tutaj na forum.

Kazdy kiedys zaczynal wiec i pewnie kazdy bedzie mial swoje do powiedzenia, dlatego warto pytac i sie uczyc na bledach innych ;) W miare czasu sam opracujesz sobie swoja technike i bedziesz uczyl nastepnych :)
Acha przezornie omijaj takich ludzi ktorzy krzycza na camperow, zielonych itp itd (np ja od czasu do czasu :D ) omijaj znaczy nie sluchaj :) kazdy kiedys zaczynal tylko bylo to juz tyle lat temu ze szare komorki im sie wypalily..;P

Pozdrawiam i zycze udanej edukacji w jak najkrotszym czasie... ;)

-foaD][makdaiss

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Stycznia, 2010, 08:31:58 am »
Najlepsza mapą moim zdaniem jest Alley (taki odpowiednik hospa w AA 3.0.6). Jak ogarniesz tam mape, skill przyjdzie z czasem czego wynikiem bedzie umiejetność grania 1vs1. Prawda jest taka, że tak jak powiedzieli przedmówcy musisz okazać się cierpliwością. Na początku będzie ciężko. Nie należy się tym przejmować, tylko grac dalej. Z godzinami przyjdzie skill a dobra zabawa i wieczorne popijawki z innymi graczami na TS wejdą w krew !!

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Stycznia, 2010, 09:32:48 am »
Pamietam jak kiedys ja zaczynalem...
Snipa + bridge + drewno oraz bindy
ELB - Enemy Left Back ( oznacza w AAO 2 ze na moście prawą strone tego budynku na srodku a Back to ze za nim)
i podobne ELF ERB ERF
ELW - Enemy Left Window, EMW, ERW
podobnie  ETOP - wrog na srodku n daszku budynku

E top stairs <- na gorze schodkow itd

Naprawdę dużo daje TS podczas gry

ineuki

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Stycznia, 2010, 10:17:27 am »
Taka moja mała dobra rada, zacznij od treningów ;) a zwłaszcza medyka  :] bo nie raz usłyszysz pewnie wiązankę na temat tego "#$@#@%^# kolesia/nick" który nie uleczył albo spier..  leczenie  :turd: poza tym podstawa nie bawić się spawnami ( to te kolorowe kropeczki ;):P ) bo niektórych to bardzo hmm.. irytuje szczególnie jak sobie tak 2 rundy wiszą i nie mogą pograć, :P tak poza tym to trza opanować nazwy "miejscówek" na każdej planszy, jak na razie dużo ich nie jest więc jakoś specjalnie trudno nie będzie.  :P
No i oczywiście w razie niewiedzy/wątpliwośći pytać,pytać i jeszcze raz pytać, no i najlepiej jak widzisz że komuś idzie to jak Cię już zabiją to sobie włączyć podgląd na takiego kolesia i patrzeć, podpatrywać  a w następnej rundzie próbować. to by było na tyle ode mnie bynajmniej dobrych rad wystarczy :P
hooah, i do zobaczenia na  :52:

Coo64

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 809
  • Karma: +170/-63
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Stycznia, 2010, 11:39:57 am »
Początki są ciężkie. Ale najwazniejsze to (w/g mnie):
1. Znajomość mapy
2. Jeżeli korzystasz z TS-a to naucz się nazw lokacji (z reguły jest ich kilkanaście i tu potrzebna jest znajomość mapy).
3. Ocen jak daleko może dojść i Ty przeciwnik w pierwszych sekundach gry (znajomość mapy + doświadczenie).

Te 3 pkt powinny zając Ci z 30-60 godzin / mapę. "Skill" strzelania wytrenujesz w trakcie (wal w głowę :)).

4. Jak zginiesz podpatruj dobrze grających graczy (o ile jest taka możliwość na danym serwerze). Poznasz trochę mapę i styl grania.

Przydał by się jakiś klan. Nie orientuje się czy są w AA3 klany dla totalnie początkujących. Trochę w to wątpię bo gra jest mało popularna (w porównaniu z tym co było 2-3 lata temu) i raczej graja osoby dobrze znające AA2 (oczywiście są wyjątki, które potwierdzają regułę).

popeq

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Stycznia, 2010, 12:31:37 pm »
Przydał by się jakiś klan. Nie orientuje się czy są w AA3 klany dla totalnie początkujących. Trochę w to wątpię bo gra jest mało popularna (w porównaniu z tym co było 2-3 lata temu) i raczej graja osoby dobrze znające AA2 (oczywiście są wyjątki, które potwierdzają regułę).

Wedlug ciebie jest malo popularna coobus ^^ bo w nia nie grasz ;)
Clanow jest mase.. ale calkowicie poczatkujacy niestety raczej nie znajda takiego by sie czegos i w nim nauczyc. No chyba ze hmm jak oni maja .. ekhm.. tam gdzie fabster? Eh nie pamietam.. ale jest taki jeden z polskiej sceny AA3 gdzie graja chlopaki o mniejszym skillu..;P (Sorry :) ) i na pewno na poczatek bedzie to dobre miejsce do zagrzania ^^ (Ale polecam sie pozniej rozwijac rozwijac rozwijac )

Pozdrawiam.

Quintii

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Stycznia, 2010, 16:43:36 pm »
jest taki jeden z polskiej sceny AA3 gdzie graja chlopaki o mniejszym skillu..;P (Sorry :) ) i na pewno na poczatek bedzie to dobre miejsce do zagrzania ^^ (Ale polecam sie pozniej rozwijac rozwijac rozwijac )

Mam nadzieje że nie o moim klanie mówisz  ???  :D

A co do autora tematu - Graj, graj i jeszcze raz graj, wszystko z czasem przyjdzie - na początek polecam serwery z małą liczbą graczy a następnie stopniowo grać na bardziej popularnych serwerach.
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia, 2010, 16:46:04 pm wysłana przez Quintii »

popeq

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Stycznia, 2010, 16:48:33 pm »
Heh,..xD No jak nie masz fabstera w clanie zadnego to na pewno nie o twoim..;P

Quintii

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Stycznia, 2010, 19:27:32 pm »
Tak nisko jeszcze nie upadłem  :/  :]

Tratatata

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Stycznia, 2010, 21:03:54 pm »
Wielkie dzieki panowie. Zarejstrowalem sie na aa.pl i tez zaposcilem na poczatek. Niestety 8 postow odpowiedzi  to byla klutnia pomiedzy dwoma panami... Widze ze tutaj jest o wiele cieplej...  ;OK
Nie mam zamiaru plakac i rezygnowac. Nazwy miejscowek sprobuje zapisac w mojej przezartej przez paliwo rakietowe glowie.  Co do rady na temat innych, mniej okupowanych serwerow to nie wiem, bo kto mi da lepsza szkole niz bezlitosne kurczaki na farmie? Grajac na moscie jeden z wyjadaczy podal ze niemieckie serwery sa latwiejsze do gry. Gosc mowil ze tu (farma) czesto zarabia kulke a tam wymiata jak zawodowiec.

Sama gre rozpoczalem od przejscia wszystkich mozliwych treningow, wiec w razie kulki chetnie reke podam i lekarstwem sie podziele.

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Stycznia, 2010, 23:10:46 pm »
Podoba mi sie ten koles :D  :ok:

Coo64

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 809
  • Karma: +170/-63
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Stycznia, 2010, 00:09:51 am »
Wedlug ciebie jest malo popularna coobus ^^ bo w nia nie grasz ;)
Clanow jest mase.. ale calkowicie poczatkujacy niestety raczej nie znajda takiego by sie czegos i w nim nauczyc. No chyba ze hmm jak oni maja .. ekhm.. tam gdzie fabster? Eh nie pamietam.. ale jest taki jeden z polskiej sceny AA3 gdzie graja chlopaki o mniejszym skillu..;P (Sorry :) ) i na pewno na poczatek bedzie to dobre miejsce do zagrzania ^^ (Ale polecam sie pozniej rozwijac rozwijac rozwijac )

Pozdrawiam.

Tak, wg mnie jest niestety mało popularna.
Godzina 0:00 z pt/sob (dzis, teraz):
AA3 806 graczy
AA2 1301 graczy
BF2 16554 graczy
COD4 19572 graczy

Są tego plusy dodatnie: mniej cziterow i dzieciaków. Jednocześnie niestety mniejsza popularność. Chodź serwery z tak wysoką i dobrom renomą jak CFC tego nie odczuwają (tu zawsze są kolejki żeby wejść :P) i jest to znikomy plus ujemny.
Podsumowując dzięki temu atmosfera w AA jest lepsza :)

[CKSS]Zadlo

  • Gość
Odp: Jak zaczac?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Stycznia, 2010, 13:38:44 pm »
chcesz byc dobry graj z najlepszymi i nie sluchaj sie Popqa bo to brudna szyja i lamka nad lamkami, co do klanow to pograsz troche zdobedziesz skilla i beda sie o ciebie zabijac