Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: mouse problem  (Przeczytany 2787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

muzzy

  • Gość
mouse problem
« dnia: 06 Grudnia, 2005, 23:45:52 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie   :)  
Dopiero zaczynam grac w AA i nie wiem czy to wina myszki, ustawien w grze czy Bog jeden wie czego. Grajac moja myszka reguje z chwilowym opoznieniem... jest to ulamek sekundy ale na tyle upierdliwy ze nie moge normalnie wycelowc  :-/  . W zadnym innym shooterze takie cos mi sie nie zdazalo, kombinowalem z ustawieniami myszki w grze ale nic z tego nie wyszlo. Ma ktos moze jakas rade?
Z gory pieknie dziekuje   :)

holev

  • Gość
mouse problem
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudnia, 2005, 07:33:41 am »
Jak grałem kiedyś u kumpla na jego radiowym gryzoniu to też tak miałem...
Zakładam, że wina leży w akceleracji ruchu myszy zaszyta w WinXP - ale głowy za to nie dam... Ja osobiście zawsze to 'udogodnienie' wyłanczam z poziomu sterów do myszy (mam taką opcję) - jeżeli też masz taką możliwość to przetestuj...

muzzy

  • Gość
mouse problem
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia, 2005, 09:18:19 am »
No ja mam stara dobra myszke na kabelku... i nie mam zadnej opcji z akceleracja. Moze poszukam innych sterownikow. Przez to gowno nie moge nawet przejsc treningu Shoot House (czy jakos tak), zanim wyceluje, myszka raczy tam najechac to juz mam koniec czasu i tekturowi kolesie sie odwracaja. I pomylilo mi sie... to nie jest ulamek sekundy, jak pisalem wczesniej, ale jaksa sekunda. Cholera, tak chcialem pogerac sobie w ta gierke a to zaczyna mnie skutecznie zniechecac   :(

holev

  • Gość
mouse problem
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia, 2005, 09:54:58 am »
Nie wszyscy producenci dodają w sterownikach do myszek opcję wyłanczania akceleracji... A już zwłaszcza jeżeli jest to jakiś starszy model...
Może to 'udogodnienie' spróbować wyłaczyć za pomocą jakiegoś tweak'a, który wyłaczy tą opcję w rejestrze...
Inna sprawa to 'niedowładność' sprzętu - co może być przyczyną aż 1s opóźnienia... Po prostu sprzęt nie wyrabia i zanim wyświetli to co powinien to mija kupa czasu uniemożliwiając frajdę z gry...:(

muzzy

  • Gość
mouse problem
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia, 2005, 11:16:20 am »
Myslalem o tym co napisales na koncu juz wczesniej... zmniejszylem opcje video do minimum ale nic to nie dalo   :(   Moj komp to  NVIDIA GeForce4 MX 440, AMD Athlon 1,67 GHz, 512 MB RAM. Jezeli mam po prostu zaslabego kompa to trudno   :(   Ale dzieki za pomoc   8-D

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
mouse problem
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudnia, 2005, 11:29:01 am »
w AAO musisz zaznaczyc opcje "Reduse Mouse Lag"
i pobawic sie w Panel Sterowania -> Mysz -> Opcje Wskaznika -> Zwieksz Precyzje Wskaznika musi byc wlaczone, suwak w polowie..

W gdzie "mouse Acceleration usytawione na srodku.. tzn w polowie maksa i min ustawien...

daj znac czy pomoglo...

muzzy

  • Gość
mouse problem
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia, 2005, 10:43:44 am »
Niestety nic nie pomoglo... Trace juz cierpliwosc i nadzieje... Nadal nie moge przejsc tego shoot house'a   :P   Ale jeszcze troche sie pobawie i poprobuje  :)

holev

  • Gość
mouse problem
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia, 2005, 11:52:45 am »
Cytat: "muzzy"
Niestety nic nie pomoglo... Trace juz cierpliwosc i nadzieje... Nadal nie moge przejsc tego shoot house'a   :P   Ale jeszcze troche sie pobawie i poprobuje  :)


No to tak jak mówiłem - spróbuj za pomocą jakiegoś tweak'a wyłaczyć akcelerację myszki w systemie lub też dorwać jakiś poradnij i ręcznie zmienić co trzeba w rejestrze - ale z tym uważaj bo możesz tak namieszać przez nierozwagę, że system już nie wstanie...

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
mouse problem
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia, 2005, 17:51:41 pm »