Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE  (Przeczytany 9097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[7DBK]przemo

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopada, 2005, 18:07:29 pm »
Cytat: "Smasher"
...teraz kazdy jest na swoim kanale klanowym i reszte ma gdzies  :fjufju:


Nie do końca sie z Toba zgodze. To prawda ze klany siedzą u siebie jednak najczęściej dotyczy to klanów które maja swoje kanały nie najdłużej tzn. krótko  :-P Myśle że powodem jest to że klany które są na Farmie dłużej sa bardizej zżyte. Nie rzadko się zdarza że ludzie z klanów są wymieszani na kanałach jak w mikserze i starają sie poznawać.

I nie wszyscy maja reszte gdzies, bo my jesteśmy otwarci na nowe znajomosci  :D

Smasher

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopada, 2005, 18:27:10 pm »
no niby tak...my nigdy nie mielismy hasla na kanale co mialbyc znakiem dla innych ze jestesmy otwarci do innych i gotowi na wspolna gre   ;-)

Semen

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopada, 2005, 18:51:11 pm »
Nie wyobrazam sobie likwidacji farmy  :')  

Kurczak pogadam sobie z Toba na giegie  :B

s!wy_pl

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Listopada, 2005, 23:13:53 pm »
LÓL 1-st post :P
Zgadzam sie z Przemem może nie widac mnie na forum ale z kurczakiem jestem ziązany od prawie roku hihi nie za dlugo ale zawsze. A a co do tych mieszanych kanałów to najbardziej mi sie podoba kiedy w sobote wracam soboe od laski wchodze na kurczaczka a tu widze  7dbk i swoich qtasków na jednym kanale i juz czuje że sie zapowiadan noc pełna wrażeń (nawed leprzych niż wcześniej u laski hihihi), i siedzenie na publiku do 4-5 rano.
Dlatego bedzie mi brakowało tych klimatów. I zrobie co w mojej mocy by farmę utrzymać.
Pozrdo na kurczaka
qtasek s!wy:)   <ok>    :')

DK

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudnia, 2005, 01:06:40 am »
Witam wszystkich.

Juz pisalem w innym temacie ze jestem chętny do pomocy jesli jest mozliwość jakas jestem do dyspozycji Kurczaka lecz niestety nie potrafie php :(

orthodox].Duchu

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Grudnia, 2005, 02:33:03 am »
LOL Chętnie pomoge, tylko sam nie wiem w jaki sposób... Serwery umie ustawiać :)

Eee no... kurczak ktoś się znajdzie żeby ci Farmy popilnować...

Pozdr.

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Grudnia, 2005, 03:28:05 am »
Widze ze tutaj sa osoby ktore chca cos pomoc...
... Wiec prosze nie piszcie ze mozecie cos zrobic tylko napiszcie co DOKLADNIE mozecie zrobic dla Farmy

Qubaj

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Grudnia, 2005, 10:31:26 am »
Wojtek z Twoimch postów wprost bucha megalomania. Nie wiem, czy zauważyłeś i nie wiem czy jesteś świadom, ale porównałeś swoje umiejętności programowania w Pehapie do umiejętności Jana Kochanowskiego, a swoje stwory przyrównujesz do trenów... Chyba lunatykowałeś co??

A poważnie... na temat CFC

Oczywiście że nie jestem za likwidacją Farmy, ale w moim odczuciu ultimatum postawione przez Kurczaka jest zrozumiałe. Jest dużo odbiorców a mało nadawców i nie ma równowagi. Jak farma była mniejsza to i łatwiej było zarządzać, tymczasem farma strasznie urosła a nie urosła kadra i zaplecze techniczne.
Zaburzenie równowagi powoduje, że zaczyna się robić syf - krowy niedojone, kurom odpiepierdala, lisy podchodzą pod sam płot, a nieraz wdzierają się nawet do środka, lub nawet potrafią się za kurę przebrać. Płot niepomalowany, w stajni pełno gnoju, konie mają zapalenie kopyt itd. itp. Gospodarz tymczasem zmęczony letnimi żniwami, organizacją konkursu na najsprytniejszy kurnik w gminie i wysyłaniem, w związku z tym cepelnianych ręcznie robionych upominków. Żona gospodarza od początku miała smykałkę raczje do bycia business women niż gospodynią. Więc gospodarzowi w prowadzeniu gospodarstwa pomagają synowie chłopów z sąsiedztwa. Tylko z kolei te chopaki robią to dobrowolnie, bo na wsi już tak jest, że zazwyczaj ni ma co robić. Tylko jakoś tak się stało, że te chłopaki już nie są tak aktywni jak byli, bo wszystkiego się za dużo zrobiło i wakacje już minęło i szkoła się zaczęła.
Pytanie pozostaje jedno jak spowodować, aby farma dalej tętniła życiem ale gospodarz wstając o 4:30 żeby do koni zajrzeć mógł od razu po wyjściu z sieni swojej chaty, przeciągając się w progu mógł powiedzie: "Ale dzisiaj pikny dzionek je!"

Dużo chętnych do pomocy mało konkretów. A jak tak się dzieje to znaczy, że ludzie nie rozumieją celu, nie rozumieją jakie zadania trzeba wykonać. Przykład: właśnie programista PHP za jakiego się uważa Wojtek, a Kurczak narzeka, że nie ma kogoś do programowania (BTW sorry ale jako użytkownik farmy to nie wiem czy korzystam z jakiś 'fraszek stworzonych przez Wojtka, ale mam wrażenie że jest dużo słów i autoprezentacji a mało konkretnych i użytecznych rozwiązań) to trzeba się dogadać w tym obszarze i pogadać jak chłop z chłopem zrobić sobie gentelmens agreement w sprawie terminów realizacji i ruszyć z tematem. Podobnie w innych obszarach. Trzeba byłoby zrobić dobry plan działań (taki mini business plan), w którym należałoby określić role i kompetencje ról oraz zadania do wykonania naniesione na skalę czasu. Może wtedy ludzie podopisywali by się do ról i wzięli na siebie jakieś zadania. To takie luźne moje dywagacje....

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Grudnia, 2005, 11:20:48 am »
PHP to jezyk programowania i porownalem go do polsiego jako jezyka mowionego...

korzystasz tylko o tym nie wiesz...
Wynajmy...
Statsy serwerow..(kto gra aktualnie i StatsTool dostosowany do ogslugi kilku serwerow)
Kilka skryptow automatycznych ktore ulatwiaja prace adminom (skrypt wynajmu robi posta i na forum i w evetach...

Od listopada dla farmy zrobilem niewiele (wizualnie)choc teraz bedzie niedlugo efekt

Qubaj

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Grudnia, 2005, 11:45:32 am »
dzięki Wojtek za odpowiedź, no i właśnie konkrety są bardziej namacalne i inaczej odbierane. Teraz rozumiem więcej.

Więc jak Ptz czegoś tam nie może zrobić bo udaje kujona, żeby wyrywać laski z socjologii to trzeba znaleźć chętnego, który zrobi to co ma zrobić Ptz, a ja sam nie wiem do końca co ma zrobić Ptz. U nas w timie jest jedna osóbka co się trochę ima php więc jakby jej temat zarzucił to może dała by radę.
Ze swojej strony to farmę mogą wesprzeć na razie jedynie jak trzeba coś napisać albo się gdzieś wypowedzieć, bo tyle jestem w stanie zrobić z roboty. W domu zazwyczaj już mi się nie chce nad niczym myśleć i nic robić, tym bardziej z powodu zaległości szkoły.
Natomiast w przyszłości chętnie bm wspomógł farmę również od strony technicznej, ale dopiero jak skończę studia, czyli za pół roku pewnie. A wspomóc mógłbym w kwestii graficznej (jak się uda będę miał magistra z grafiki i inżynierii audiowizualnej), no ale to melodia przyszłości.

DK

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Grudnia, 2005, 12:45:05 pm »
W czym moge pomoc ? To mam czas by "coś" nadzorwać tak samo moge serwery ustawiać.

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Grudnia, 2005, 15:22:14 pm »
Rozbawiłem sie postem Qbaja o zwierzątkach jak nigdy dotąd, ale jest bardzo trafiony i w zasadzie - nic dodać, nic ująć.  Pomysłów i to dobrych jest naprawdę bardzo dużo. Niestety nasz główny maszynista czyli Partyz stracił zapał albo zabrakło mu czasu a nikt nie zna sie na wehikule czasu który stworzył - kazda ingerencja pomocników i próba wprowadzania nowinek bez jego obecności kończy się zawirowaniami w czasoprzestrzeni, znikaniem danych, kolorów a czasami przechodzeniem w niebyt. Oczywiście jak Mistrz Partyz ma czas i dobry humor (pewnie wtedy jak mu koleżanka z socjologi obiecuje) to robi wszystko od ręki i z wielkim zapałem, efekty są widoczne natychmiast a radość u wszystkich farmerów wzrasta w postępie hiperbolicznym. Mamy zatem dwie drogi:

jedna droga, (łatwiejsza) to wysłać umyślnych z podarkami do Mistrza Partyza i czekać na jego pojawienie, aczkolwiek istnieje obawa, iż podarki przyjmie, poselstwo wtrąci do lochu a pojawić się i tak nie raczy, albo pojawi się aby nas pobłogosławić i powiedziec " nie da rady moi mili ludkowie albowiem doszły mnie słuchy iz używacie ohydnego IE zamiast cudownego FF a to wielki grzech jest i dlatego nic wam kanalie nie działa. Bo wiecie u mnie na FF wszystkie te cudeńka działają ci od roku już.

druga droga (trudniejsza) to zniszczyć wehikuł czasu, Mistrza przystojnie batożkami ociąć, nastęnie spalić na stosie uprzednio obdarłszy ze skóry, zabawić się wcześniej na jego oczach z koleżanką z socjologi aby wiedział co traci (prochy zbierzemy do pucharka który będzie główna nagroda w ICT) a pózniej rozesłac wici na cztery strony świata i znaleźć uczonych biegłych w magii białej i czarnej którzy chętni a umni by byli w stworzeniu nowej maszynerii dla Farmy.

Oczywiście zawsze można wysłać Czcigodnego Kitora z misja rozjemczą do Mistrza Partyza aby nakłonił go do współpracy z niewidzącym kolorów charakternikiem Woyciechem.

Odnośnie zmęczenia wynajmami: to prawda, mało kto jest w stanie wytrzymać przez dwa miesiące takie obciązenie jak widac w kalendarzu wynajmów. Planowany był w pełni zautomatyzowany skrypt wynajmu nie wymagający od admina nic poza kliknięciem w przycisk "zatwierdź". Niestety nie został na czas stworzony stąd też doprowadzenie wynajmu do końca pochłaniało tyle energii. Na szczęście prawie każdy klan ma już własny serwer, więc ten problem przestaje istnieć. Pozatym chciałem uświadomić, że w tamtym okresie byliśmy jedyną bodajże organizacją posiadającą serwery a napewno jedyną udostępniającą je gratis co myślę wiele zrobiło dla polskiej sceny AAO. Przynajmniej wtedy tak scena ta uważała, więc wierzę w te oświadczenia.  Wysiłek nie poszedł na marne jak widać a to też się liczy. Obecnie wynajmy będą tylko na Combacie i tylko do końca grudnia, zatem każda pomoc w tej materii jest oczywiście mile widziana. Pózniej możemy się skoncentrować na róznych bajerkach i wodotryskach, usprawnianiu strony, ew. organizowaniu następnego turnieju Farmy. Partyz z Johnem stanowią znakomity zespół programistyczno graficzny, co można ocenić oglądajac naszą stronę i forum ktore razem tworzyli jednakże jakby stracili zapał do dalszej pracy co w sumie nawet jest zrozumiałe. Naprawdę nie warto marnować swójego czasu na CFC jeżeli ma się ciekawsze zajęcia w real life - popieram całkowicie takie podejście, natomiast jeżeli brak zaangażowania jest objawem przypadłości zwanej leniem pospolitym to absolutnie potępiam. Tak po zastanowieniu to nawet się z nimi chyba zgadzam: jest przecież gdzie grać za free, jest gdzie gadać za free, to po co nam to zawracanie głowy z CFC, tylko praca i praca i wymagania ....    8-D

Kubus

  • Gość
NIE ODDAM!!
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Grudnia, 2005, 16:07:29 pm »
BĘDE Z FARMĄ DO ŚMIERCI MOŻE NIE ALE DO 50  NAPEWNO!!

DK

  • Gość
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Grudnia, 2005, 16:30:49 pm »
Cytuj

ew. organizowaniu następnego turnieju Farmy


Moge być jako obserwator ewentualnie ktoś kto bedzie rozwiązywał spory jesli jakies bedą.
Serwer ustawic to tez nie problem nie wiem w czym bym mogl jeszcze pomoc ale pomoge.
Mam w tym tez swoj interes zalezy mi na tym by farma przetrwala a ja mam czas.

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
PLANOWANA LIKWIDACJA CFC - TAK/NIE
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Grudnia, 2005, 16:41:12 pm »
Mam nadzieje ze Nasz Wielki Brat Kokoshko nie spusci na mnie swych gromow za Edita...

Cytat: "kurczak"
Oczywiście zawsze można wysłać Czcigodnego Kitora z misja rozjemczą do Mistrza Partyza aby nakłonił go do współpracy z niewidzącym kolorów charakternikiem Woyciechem.


Ale sie usmialem.. Potrzebuje tylko aby ktos zaprojektowal layput stronki tzn.. uklad graficzny.. Przykladowa stronka to jest stronka AATSI i na tym silniczku chce oprzec nowa farme.. Wymiana starego, wysluzonego ciagnika z Ursusa na nowego Fordzika lub MosterTrucka ktorego kazdy moze cos zrobic bo skrypty sa bajecznie proste!

W kazdym badz razie.. Jak wiecie chce pomagac... ale potrzebuje tylko layoutu to sie wiele rzeczy napisze i zrobi... Naprawde