Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Relokacja serwera AAO3  (Przeczytany 4577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
Relokacja serwera AAO3
« dnia: 22 Czerwca, 2010, 11:56:29 am »
Witam,
W dniu dzisiejszym zakończyły się negocjacje z firmą ATMAN SA w sprawie relokacji serwera AAO. W dniu dzisiejszym została nam przydzielona "szafeczka" i odpowiednie pasmo - bezpośrednie wpięcie do głównego węzła TP Net.
W dniu jutrzejszym postaram się uruchomić w celach testowych serwerek AAO3.
Jeszcze raz podkreślam - w celach testowych.
Testy potrwają około tygodnia. Po tym czasie zostanie zainstalowana nowa, dedykowana maszynka.

http://www.atman.pl/siec_atman/centrum_danych/galeria_zdjec
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca, 2010, 14:59:04 pm wysłana przez W0JT3K_PL »

jetspike_pl

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:05:59 pm »
 8o   jak padnie serwer trzeba wykrecic numer i powiedziec "Houston, we have a problem..."

no ladnie ladnie. jestem pelen podziwu  :44:  szkoda ze 2 sie tam nie znajdzie ale to chyba znak ze trzeba sie przerzucic  na 3 ^^

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:09:10 pm »
Jeśli można wiedzieć gdzie mieścić będzie się serwer?

Chomiq

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:13:11 pm »
Przepraszam, ale czy to wszystko idzie za pozwoleniem Kurczaka? Takie decyzje chyba powinien podejmowac Kurczak, a nie pan "head admin developer urabura szef podwora".

Btw.
REKLAMA [k-czerowna]

Oto moje centrum operacyjne:
[imgzoom]http://img151.imageshack.us/img151/7107/nerd1.jpg[/imgzoom]

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:13:36 pm »
o tutaj:
Siedziba ATM S.A. na terenie Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska w Warszawie

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:19:22 pm »
Przepraszam, ale czy to wszystko idzie za pozwoleniem Kurczaka? Takie decyzje chyba powinien podejmowac Kurczak, a nie pan "head admin developer urabura szef podwora".
Chomiq... Nie tylko znam Kurczaka przez tą społeczność to jeszcze przyjaźnimy się prywatnie.
Cała farma, pomysły i idee programistyczne to moja działka...
Wszelakie skrypty i inne rzeczy :)

Już wieki się znamy... :) Wszystkie pluginy na stronie głównej.. systemy wynajmu, webRing, statusy usług AAO to wszystko moje dzieła.

Od ostatniego półrocza powróciłem do czynnego wspomagania farmy i dalszego jej rozwoju.

Przygotowywane są specjalnie dla Was nowe zabawki... hmm.. nowe...

Całkowicie nowe spojrzenie na narzędzia, implementacja Web 2.0 i wiele wiele innych...

Uve_Hansen

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:22:12 pm »
 :44: :44: :44: Full profeska!

no ladnie ladnie. jestem pelen podziwu  :44:  szkoda ze 2 sie tam nie znajdzie ale to chyba znak ze trzeba sie przerzucic  na 3 ^^

Może wreszcie w wersji 3.0.8 [jak się wreszcie doczekamy] wrzucą jakieś stare mapy [hmmm... Hosp.  ;D]

Chomiq

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:23:47 pm »
Przepraszam, ale czy to wszystko idzie za pozwoleniem Kurczaka? Takie decyzje chyba powinien podejmowac Kurczak, a nie pan "head admin developer urabura szef podwora".
Chomiq... Nie tylko znam Kurczaka przez tą społeczność to jeszcze przyjaźnimy się prywatnie.
Cała farma, pomysły i idee programistyczne to moja działka...
Wszelakie skrypty i inne rzeczy :)

Już wieki się znamy... :) Wszystkie pluginy na stronie głównej.. systemy wynajmu, webRing, statusy usług AAO to wszystko moje dzieła.

Od ostatniego półrocza powróciłem do czynnego wspomagania farmy i dalszego jej rozwoju.

Przygotowywane są specjalnie dla Was nowe zabawki... hmm.. nowe...

Całkowicie nowe spojrzenie na narzędzia, implementacja Web 2.0 i wiele wiele innych...

Ale ty nie rob sobie reklamy co to nie zrobisz tylko gadaj o tym jaka kontrole bedzie mial nad tym wszystkim Kurczak. Co innego jak moze sobie podjechac do serwerowni, a co innego jak ma ja 400km dalej. Szczegolnie jak wlozyl wlasna kase w nowa skrzynke.
Jaka gwarancje dajesz, ze znowu nie znikniesz? Kto wtedy bedzie dzialal jak sie cos spieprzy z serwerem? Kurczak bedzie jezdzil do Warszawy?

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:25:58 pm »
Ktoś pamięta BTC ? AATSI ? AAO LogViewer ?

Niestety przez brak czasu nie utrzymywałem tych narzędzi i troszkę sie zdeaktualizowały ale idee wciąż są żywe...

Dlatego mam zamiar przywrócić świetność dawnej farmy i ruch rzędu 750k wejść miesięcznie..


Jaką gwarancję że nie zniknę?
Hm.. że sam płacę za relokację.. Znów jestem pełen zapału i przede wszystkim czasu na rozwój...

Jestem w stałym kontakcie z Kurczakiem i wszystko jest wykonywane za jego zgodą a przede wszystkim aprobatą...
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca, 2010, 12:30:58 pm wysłana przez W0JT3K_PL »

jetspike_pl

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:29:49 pm »
chomiq po prostu sie czepia  :turd:


ps
skoro jestem z warszawy i mam tp to ile mniej wiecej moze wynosic moj ping  ???  

« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca, 2010, 12:34:34 pm wysłana przez .ViciousJetSpike. »

W0JT3K_PL

  • Dev Team
  • major obejścia
  • *
  • Wiadomości: 1010
  • Karma: +28/-4
    • https://cfcn.pl
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:33:27 pm »
Śląsk, Mazowze, Pomorze.. nie ma znaczenia...
Będziemy wpięci bezpośrednio pod główne węzła komunikacyjne w Polsce, więc będą to osiągi jakich Farma jeszcze nie miała.. :)

jetspike_pl

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:37:13 pm »

co do relokacji no to chyba to jest duzy krok do przodu. lepsze to niz sie cofac lub stac w miejscu...

ciekawe czy wogole jakis serwer w europie ma takie osiagi?  czyli dla wielu krajow z zachodniej europy wysoki ping nie bedzie juz problemem?

Chomiq

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:38:51 pm »
750k wejsc na co? Na serwer AA3? Przy max 700 osobach grajacych na wszystkich serwerach? Myslisz, ze przyciagniesz osoby skryptem? Na chwile obecna farma jest znana pod pojeciami:
- cheaters farm - tak mowia bolce z zachodu ktore nie potrafia grac i uwazaja, ze kazdy lepszy od nich, a w szczegolnosci Polak, to cziter
- lagfest - tak mowia ci ktorzy wiedza co to znaczy grac na pelnym serwerze w AA3
- mixa - czyli osob ktore korzystaja tylko i wylacznie z serwera treningowego do rozgrywek w lidze TWL (ups, reklama -  [k-czerowna])

Powiedz mi jakim cudem podwyzszysz popularnosc/zmienisz opinie o CFC swoimi skryptami? Na chwile obecna do AA3 potrafiles zrobic kicker fork super duper ktory kopal za pingi trzy razy mniejsze od faktycznego pulapu kopa.

Chociaz chwila, mnie nie obchodza te skrypty, popularnosc i jakies pierdoly. Mozesz i byc BFF'em Kurczaka, ale nie zmienia to faktu, ze ja chce uslyszec decyzje od Kurczaka, a nie od Ciebie.

To dalej jest CHICKEN farm, a nie W0JTEK Farm Corporation.

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:40:09 pm »
Serwer do AA3 (ten na windowsie) jak na razie leży nadal u mnie na stole.

Lokacja w  Warszawie miała być przetestowana czy będzie okay dla tego rodzaju usług (pingi, pasmo, cena) - jeżeli tak, to niewykluczone, że serwer mógłby tam pojechać w przypadku braku innych możliwości lokalnych. Jeżeli jednak okazałoby się,  że obecna lokacja serwera w  Katowicach która ma również wpięcie do Atmana będzie odpowiednia dla AA3 to pozostałoby tylko załatwić sloty dodatkowe rack 2U, uruchomić taki serwer i sprawdzić warunki pracy, jeżeli będą takie same to serwer zostanie w Katowicach (3S) ze względu na łatwość dostępu i napraw.  Obecnie na nim jest zainstalowane www i ts'y, serwer do 285 wymaga tylko przerzucenia plików i sprawdzenia czy jest okay.  Za dwa tygodnie będzie wiadomo więcej jak wróci główny admin który opiekował się serwerem w Katowicach w poprzedniej serwerowni i będzie po zmianie miejsca pracy adminem również i w nowej serwerowni (3S).  

Obecnie serwer do AA3 stoi u mnie w biurze na łączu 10 Mbit, ze względu na tylko jedno IP (89.25.174.199) został uruchomiony tylko serwer AA3 do TWL,  sprawdźcie jak to działa i jeżeli jest okay to na te dwa tygodnie może się da jakoś przemęczyć na takim awaryjnym łączu.

Obecnie muszę się udac do szpitala na bliżej nieokreślony czas, więc wszystkie ważniejsze sprawy serwerowe (nowe lokacje) i tak zostają zawieszone do czasu mojego powrotu - do zdrowia i do pracy.  Zanim co, postaram się przrzucić pliki AA285 na 85.14.85.18 tak aby przynajmniej jeden serwer dzialał po staremu.

 
Jezeli napisałem nieskładnie to sorry, ale jestem juz na wylocie i za dużo treści bym chciał upchnąć w paru słowach ...
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca, 2010, 12:44:14 pm wysłana przez kurczak »

Chomiq

  • Gość
Odp: Relokacja serwera AAO3
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Czerwca, 2010, 12:42:57 pm »
I to wlasnie chcialem uslyszec. Dzieki Kurczak, wracaj do zdrowia jak najszybciej.