Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???  (Przeczytany 3642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[7DBK]Rastyy

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« dnia: 06 Grudnia, 2005, 11:53:49 am »
Czy Św.Mikołaj zawita dzis na farme???A jesli tak to co nowego nam przyniesie?? Kurczak tylko bez wyglupow dzisiaj w stylu rajstopy na glowie bo wszyscy wiem ze Swiety Mikolaj ma dluga brode i wielki worek :D prezentow. Kto byl grzeczny i nie zabijal swoich kolegow z druzyny napewno dostanie prezent oprocz Jermaka bo odkad to Swiety Mikolaj daje prezenty Stomatologa :P chociaz moze i on dostanie cos pieknego bo wkoncu wymyslili juz dawno znieczulenie :). Pomysl na dzisiejszy dzien jest ich mnostwo:

> pierwszy to taki a zeby zadzialala nutka naszej fantazji i bys wszyscy widzieli na topie Wielkiego Swietego Mikolaja i  nie wlazili tam dzis bo to przeciez jego dzien i nie mozna zakloca mu spokoju :P (Moze ktos dzisaj zobaczy sanie Swietego Mikolaja lecace nad mostem ale jest to watpliwe chyba ze macie cheaty[show fog] wtedy dostaniecie rozga po procesorze :P acha i prosze go nie ghostowac zeby czasem Klaun go nie sciagnal z 203. Klauny lubia dokuczac Swietym Mikolaja ale legalnie zyja z nimi na dobrej przyjacielskiej stopie) :D

>>Drugi to taki ..................... i tu zostawiam miejsce na wasze ciekawe spotrzezenia jakie pomysly mozna wcielic w dzisiejszy jakze wyjatkowy dzien, oczywiscie nie dla wszystkich zawsze sa wyjatki od reguly ale jest wielu mlodych farmerowiczow i mysle ze oni cos wymysla nie musi to byc cos racjonalnego cokolwiek ciekawego przyjdzie wam do glowy :)

W tej czesci posta pokusze sie o krotki rodowod Św.Mikolaja:

> "Historyczne korzenie Świętego Mikołaja sięgają w bardzo daleką przeszłość. Dzisiejszy jego wizerunek jest kombinacją wielu legend i mitów.
Według chrześcijaństwa Mikołaj był biskupem, żyjącym w IV wieku naszej ery. Był bardzo bogaty, hojny i kochał dzieci. Często uszczęśliwiał najuboższe dzieci, wrzucając im podarunki przez okno.
W poezji i ilustracjach z Ameryki Północnej, Mikołaj ma białą brodę, czerwony płaszcz i czapkę z pomponem. W Wigilię przemierza świat na saniach ciągniętych przez osiem reniferów, wskakując przez kominy(wiec jak nie macie kominow w domu to nici z Swietego Mikolaja :P ale nie martwcie sie ma on swoich pomocnikow elfow ktorzy mu pomagaj umieszczac prezenty dla dzieci bez kominkow pod poduszkami :)) zostawia prezenty w skarpetkach zawieszonych przez dzieci na półkach nad kominkiem."

"Dzieci zawsze dopytywały się gdzie w rzeczywistości mieszka Święty Mikołaj. Stworzono wówczas legendę, że mieszka na biegunie północnym, gdzie również mieści się jego zakład produkcji prezentów świątecznych.
W roku 1925 stwierdzono, że pasące się renifery na biegunie północnym raczej nie wchodzą w grę (hehe), więc gazety ogłosiły, że Mikołaj tak naprawdę mieszka w fińskiej Laponii. W 1927 roku w fińskim radiu, podczas audycji dla dzieci, Markus Rautio ogłosił, że Mikołaj mieszka w Laponii na Korvatunturi - jest to góra bez drzew, na której znajduje się coś co przypomina uszy. W ten sposób Mikołaj może słyszeć wszystkie dzieci na świecie i dowiedzieć się czy są grzeczne. Asystuje mu grupa elfów, którzy również mają swoją własną historię w skandynawskiej legendzie.
Ma bardzo dużo pracy, ale jeśli będziecie grzeczni, na pewno o was nie zapomni:) A jeśli chcecie odwiedzić go w Rovaniemi, musicie wiedzieć, że nie dyżuruje on non-stop. Ma wypisany codzienny grafik z przerwami na lunch itp. Natomiast wspólna fotografia z Mikołajem trochę kosztuje:) No ale w końcu musi on jakoś opłacić elfów;)
A swoje imieniny obchodzi oczywiście 6 grudnia. Przypadek sprawił, że jest to również dzień odzyskania przez Finów niepodległości (1917)."

P.S.Ciekawe co przygotowala dla nas Korporacja CFC (mysle ze nas nie zawioda :P)

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia, 2005, 13:18:23 pm »
a miałem dzisiaj sen, że byłem szantażowany i nie wiedziałem co on oznacza, aż do tej pory   :B  

A tak na poważnie to pada deszcz i sanie ugrzązły na remontowanym odcinku drogi prowadzącym na Farmę. Jak już zapewne wiecie Mikołaj wiezie pod choinkę dekret anulujący likwidację Farmy i kilka mniejszych prezencików dla Farmerów. Wszystkie dzieci grające w AAO były bardzo grzeczne (z małymi  wyjątkami *) więc otrzymują swój serwer do gry na 2006 rok, natomiast chuligani z CS:S z ich hersztem Guzikiem na czele otrzymują mandat karny i muszą poczekać trochę na swój serwer do gry w Kamper Strajka.


* -  Apokalips, Kosiarz  i Gostom -  otrzymują po 10 rózg na gołą d... na mrozie.

Kuba Guzik

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia, 2005, 15:33:09 pm »
Cytat: "kurczak"
natomiast chuligani z CS:S z ich hersztem Guzikiem na czele otrzymują mandat karny i muszą poczekać trochę na swój serwer do gry w Kamper Strajka.


Czemu akurat chuligani ? Pasjonaci po prostu   :-P


PS Jaki znowu mandnat karny ?? :O

[7DBK]Rastyy

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia, 2005, 16:01:09 pm »
Cytuj
*) więc otrzymują swój serwer do gry na 2006 rok, natomiast chuligani z CS:S z ich hersztem Guzikiem na czele otrzymują mandat karny i muszą poczekać trochę na swój serwer do gry w Kamper Strajka.
 

Malutkie sprostowanie a mianowicie Kamper Srajka musi byc z akcentem :P

Kuba Guzik

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudnia, 2005, 16:52:07 pm »
wrrrr jak dostane ruzge to bede mial czym tluc rastiego ^^

[7DBK]Rastyy

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudnia, 2005, 20:22:47 pm »
Cytat: "kurczak"
a miałem dzisiaj sen, że byłem szantażowany i nie wiedziałem co on oznacza, aż do tej pory  


>Proroczy sen :P Kurczak moze ty powinnienes zmienic branze :D Kurczak=Nostradamus

[ Dodano: 6 Grudzień 2005, 20:28 ]
Cytat: "Kuba Guzik"
wrrrr jak dostane ruzge to bede mial czym tluc rastiego ^^


Kuba znasz ten kawal :
>Przychodzi Hans do zydow i mowi Zydzi dzis jest Wielkanoc!! Dostaniecie po jajeczku
Uslyszawszy ta nowine zydzi wpadli w euforie Hans dlugo nei myslac dodal Bacikiem!!!!Bacikiem!!!!

Flash!!Beng@!!!Shot!!!Take point!!!Cover point!!! Negative!! :P

APOKALIPS

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudnia, 2005, 22:23:09 pm »
Ty juz mi nie dawaj tych rozg(offf) bo to nie sa rozgi tylko jakies konary i bede musial wozek(widlowy) kupic bo przynioslem juz 3 i dysk mi wypadl.


POZDRO



PS. Sorki za ten numer Kurczaczku   :B  


PS2. Naprawde mi przykro   :P  


PS3. Ale naprawde, naprawde    :red:

Semen

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudnia, 2005, 22:29:07 pm »
Cytat: "APOKALIPS"
Ty juz mi nie dawaj tych rozg(offf) bo to nie sa rozgi tylko jakies konary i bede musial wozek(widlowy) kupic bo przynioslem juz 3 i dysk mi wypadl.


POZDRO



PS. Sorki za ten numer Kurczaczku   :B  


PS2. Naprawde mi przykro   :P  


PS3. Ale naprawde, naprawde    :red:


mi tez

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudnia, 2005, 01:09:31 am »
ooo, żyje nasz Lepper amerikasowy  - witam, witam ale po dupsku się należy za tamto   :-/

APOKALIPS

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudnia, 2005, 18:59:04 pm »
Lepper still alive  :B  

yhmmmm sie i nalezy...... za bardzo chcialem grac na moscie (w tej lidze) i wpadlem na tej podmianie  :-P  


PS: wybaczysz mi kiedys :red:  ??

ppysio [PL]

  • Gość
Czy Św.Mikolaj zawita dzis na farme???
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Stycznia, 2006, 14:59:57 pm »
A co tam ze Św. Mikołajem!!! NAJGORSI TO KOLĘDNICY!!! (przynajmniej tam gdzie mieszkam!!) jednej nocy(tej wigilijnej:p) przychodzi chyba z szesc plutonów tych koledników i tak kazdemu trzeba dac kase!!!(kazdemu takiemu jednemu "plutonowi")  :(