Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.  (Przeczytany 7020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

QQryQ

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 14:37:48 pm »
Takie pytanko, bo nie śledze na bierząco niusow, czy wiadomo dlaczego wybrano to lotniski pomimo złych warunków pogodowych i czy piloci nie dzialali przypadkiem pod presja ?

« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2010, 14:40:05 pm wysłana przez [7DBK]QQryQ »

WHT

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 14:54:31 pm »
Nie znoszę polityków, w/g mnie to banda pijaków i nierobów, ale zginęli ludzie, zginęli rodacy należy sie im szacunek w ten czy inny sposob.

Mam identyczne zdananie na ten temat. Nie chcę używać tego słowa, bo jest troche nie na miejscu, ale trudno lepsze mi nie przychodzi do głowy. Moim zdaniem to jest pewnego rodzaju "kara" i swoista naucza właśnie dla nich, dla elit rządzących tym krajem i nie tylko, resztą tego porypanego świata także. Ten wypadek moim zdaniem musi w końcu im uświadomić, że nie złapali Pana Boga za nogi, że na pieniądzach i władzy nie kończy się świat i że są tak samo zwykłymi ludźmi jak my wszyscy. Bo najwyraźniej o tym zapomnieli. Na codzień doją kase od zwykłych ludzi, młoty udarowe czy laptopy za nasze pieniądze to norma, a teraz raptownie robi się z nich męczenników i wynosi na ołtarze. Skąd ta obłuda?Niektórzy chyba zapomnieli jak ich opluwali, ile razy leciały wiązanki na nich. Owszem, była tam spora ilość osób naprawde inteligentnych, znających się na rzeczy. Ale nie oszukujmy się, tak samo spora część poleciała tam dla wycieczki. I to jest właśnie ten wydźwięk "nauczki".
Ktoś wspomniał o pozycji naszego kraju wśród innych państw. Zlitujcie się. To, że paru prezydentów przyjedzie na jego pogrzeb to jest wyznacznik pozycji?W sprawach ekonomicznych, gospodarczych itp. jesteśmy pomijani i lekceważeni. Kwestia gazociągu przez Bałtyk chociażby. To nic, że kilkadziesiąt razy drożej, to nic, że jak to wszystko pieprznie to ryby z Bałtyku będa miały fioletowy kolor, a kto wie czy nie wyjdą na ulice i nie zaczna straszyć.  :32:

jetspike_pl

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 15:12:57 pm »
Ktoś wspomniał o pozycji naszego kraju wśród innych państw. Zlitujcie się. To, że paru prezydentów przyjedzie na jego pogrzeb to jest wyznacznik pozycji?

na podstawie The World Factbook ktory jest coroczną publikacją Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych Polska jest:

na miejscu 18 z 25 największych gospodarek świata, uwzględniając PKB nominalny
i
na miejscu 21 z 25 największych gospodarek świata, uwzględniając PKB ważony parytetem siły nabywczej


WHT

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 15:16:15 pm »
Gospodarczo u nas nie ma tragedii. Ale dla Ciebie te miejsca to jakiś sukces?18 z 25 i 21 z 25. No to kozacko.  ^^ A które miejsce zajmuje pod względem powierzchni i liczby ludności?Serio czujesz tą mocną pozycje na świecie?Bo ja kompletnie nie. I myślę, że w przypadku jakiegoś kofliktu zdmuchną nas jak świeczkę. Mi chodzi o to czy ktoś się liczy z naszym zdaniem, bo interesy to my potrafimy robić.  ;P
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2010, 15:18:36 pm wysłana przez WHT »

jetspike_pl

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 15:42:57 pm »
wedlug powierzchni jestesmy na 68 miejscu a wedlug liczby ludnosci na 34.

jak na panstwo ktorego 100 lat temu nie bylo jeszcze na mapie, nieco ponad 60 lat temu bylo totalnie zniczone i okradzione po wojnie. dodatkowo jeszcze niedawno nalezace do strefy wplywow zwiazku radzieckiego...    kurde patrzac na te wszsytkie dane to jak dla mnie jest zajebiscie bo moglo byc o wieeeele gorzej..
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2010, 15:45:19 pm wysłana przez .ViciousJetSpike. »

WHT

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 15:49:17 pm »
Ale roboty jak nie było tak nie ma.  ;OK Tzn. sry, może i jest. Ale jaka i za jakie pieniądze.  :/

QQryQ

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 15:55:20 pm »
Wszystko sie zgadza Spajki, tylko dlaczego odnosze wrażenie ze sugerujesz jakoby wszystko to było zasługą jednego człowieka...
Jak pamietam z historii, ktora widziałem na własne oczy nosząc kamienie wiaderkami, koszami i czym sie dało, to zupełnie inny człowiek "skakał przez płot"
Każdy rząd wniosł cos i nawet PiS swoim nic nie robieniem dołozyl sie do tego gdzie jesteśmy dzisiaj...
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2010, 15:57:41 pm wysłana przez [7DBK]QQryQ »

jetspike_pl

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 16:04:50 pm »
@WHT tu sie z toba zgodze. np w warszawie jest gdzie pracowac ale kurna pensje tak naprawde sie nie zmienily od wielu lat. pamietam jak 5 lat temu pierwsza robote podejmowalem, teraz gdybym poszedl znowu w to samo miejsce pracowac dostalbym ta sama kwote pewnie - a przeciez wydatki rosna...  

@QQ no faktycznie nie jest tak ze to tylko jego zasluga. przyczynil sie jednak do wielu tych rzeczy - byl wspolautorem a to juz cos. mozna by powiedziec ze "zostawil nas" w calkiem dobrej sytuacji. zreszta - najlepiej dopiero historycy opisza to wszytko.

Borgir

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 997
  • Karma: +29/-5
  • Ne timueris messorem
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Kwietnia, 2010, 18:00:18 pm »
To, że Polska ekonomicznie jest tu gdzie jest a nie na miejscu Białorusi to zasługa Balcerowicza - ilu ludzi jeszcze na niego charczy i pluje? Wielu :( A ja go nie lubię, ale cenię za wkład w ekonomię kraju po rujnującej polityce poprzednich lat.

Cytat: QQryQ
Takie pytanko, bo nie śledze na bierząco niusow, czy wiadomo dlaczego wybrano to lotniski pomimo złych warunków pogodowych i czy piloci nie dzialali przypadkiem pod presja ?
Ostatnie doniesienia mówią o lekko zabarwionym tonie głosu pilotów paniką, oraz o niespodziewanej i bardzo szybkiej śmierci całej załogi samolotu. Eksperci - bardzo ostrożnie - oszacowali, że główną przyczyną tej totalnej dewastacji była gondola silnika tylnego statecznika, która odrywając się od ogona wbiła się w kadłub samolotu i uległa wewnątrz rozpadowi pod wpływem nagle uwolnionej mocy - tak to mniej więcej brzmiało (piszę z pamięci co słyszałem w TV), ponadto kadłub został zebrany oraz została przeprowadzona próba jego rekonstrukcji, wielu elementów brakuje - kokpitu pilotów w ogóle nie ma, prawdopodobnie jest zmiażdżony i nierozpoznawalny.

Jak dotąd nie podano wiadomości o żadnych czynnikach ludzkich (działanie za namową, pod rozkazem itp.) Wiadomo jednakże, że piloci feralnego lotu świetnie komunikowali się zarówno po rosyjsku jak i angielsku (nie był to ich pierwszy lot na wschód a i operowali na lotniskach anglojęzycznych). Ponadto, samolot był sprawny technicznie, a katastrofa miała miejsce podczas pierwszej próby podejścia do lądowania, a raczej podczas wykonywania manewru ponownego podejścia do lądowania (overlap?)

Niektóre doniesienia mówią o bardzo głośnej pracy silników Tupoleva, co eksperci przypisywali początkowo obecności drugiej maszyny w powietrzu.

Reszty jak na razie można się tylko domyślać, a to raczej nie będzie miało najmniejszego sensu z mojego punktu widzenia. Zobaczymy co wykaże ostateczna analiza zapisu czarnych skrzynek.

EDIT: http://www.tvn24.pl/-1,1652391,0,1,skladaja-tupolewa-ze-szczatkow-zobacz-unikatowe-zdjecia,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia, 2010, 18:14:59 pm wysłana przez Borgir »
Ad mortem defecatam, brzmi tak samo mądrze jak: iedem penis aquam turbent - zwłaszcza, że w łacinie prawda? :)

"Rosja to nie kraj, to stan umysłu !"


gutrix

  • Gość
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Kwietnia, 2010, 19:30:52 pm »
Pozycję ekonomiczną gospodarczą Polski zawdzięczamy przedewszystkim milionom Polaków, którzy na to wszystko pracują. Każdy kto prowadzi dz.gosp. wie, że raczej politycy\władza tego nie ułatwia.    :pistols:

Borgir

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 997
  • Karma: +29/-5
  • Ne timueris messorem
Odp: Prezydent RP nie żyje. Samolot prezydencki Tu 154 rozbił się w Smoleńsku.
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Kwietnia, 2010, 23:11:09 pm »
Ano kumie macie rację.... założenie działalności to droga przez mękę a jej prowadzenie po okresie ochronnym to już w ogóle katorga...
Ad mortem defecatam, brzmi tak samo mądrze jak: iedem penis aquam turbent - zwłaszcza, że w łacinie prawda? :)

"Rosja to nie kraj, to stan umysłu !"