Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Zapytanie odnośnie serwera  (Przeczytany 7970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

louis

  • Gość
Zapytanie odnośnie serwera
« dnia: 12 Listopada, 2009, 11:27:35 am »
Po ostatnich rozmowach  zostałem poproszony o rozpoczęcie tematu.

Z uwagi na to iż w szeregach społeczności CFC jest coraz więcej ludzi grających w AA 3.0.x a wiadomo że serwer 194.54.24.153 jest oblegany prawie 24h/dobę.
Więc jestem za tym (i kilka innych osób) aby postawić serwer 14-16 slotowy (większa ilość przy takim stadium rozwoju lini AA 3.0.x jest jak najbardziej DOKUCZLIWA :))
Zdaję sobie sprawę  że najważniejszym kryterium są tutaj koszta zakupu "maszyny" i łącza.
Dlatego jeśli będziemy wiedzieć jaka suma wchodzi w grę wtedy dopiero możemy rozpocząć ewentualnie ankietę.w kwesti "Kto by za takim rozwiązaniem i kto oczywiście w ramach własnych możliwości może przeznaczyć na ten cel"-czyli będziemy wiedzieć ile jest osób i jaka wartość PLN na osobę trzeba by było wrzucić.

Serwer osobiście dla mnie nie musi być HONOR-choć zarikus coś mówił że serwery honorowe lepiej działają więc pytanie takie:
Niby dlaczego serwer HONOR działa lepiej od serwera niehonorowego?? (chętnie poznam odpowiedź)
Najważniejsze dla mnie aby było można wieczorami pograć w doborowym towarzystwie (spary,mixy itp) a nie latać po PUBIE i się cieszyć że ma się 15-1 :P

Koszty zakupu HONORU z tego co czytałem (jeśli nie wystąpił błąd na stronie) spadł w porównaniu do tego co było wcześniej.

Kończę bo zleceń dużo w robocie :)
Więc czekam na odpowiedzi odnośnie Specyfikacji Maszyny-od tego trzeba chyba zacząć.



[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada, 2009, 12:58:49 pm »
zarikus coś mówił że serwery honorowe lepiej działają więc pytanie takie:
Niby dlaczego serwer HONOR działa lepiej od serwera niehonorowego?? (chętnie poznam odpowiedź)
? ? ? o.0 ? ? ?
ja również ciekaw tego jestem :)

ja jestem za honorowanym 14-16 slotowym

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopada, 2009, 13:27:29 pm »
tak patrzac po allegro to z 1,5-2k trzeba dać za server i to taki do modernizacji ;/ (
Kurczak napewno ma jakies wtyki i zalatwi rabaty =] ;)

http://allegro.pl/item800178788_hp_dl760_g2_4xxeon_2_8ghz_4gb_raid_rack_delkom.html
jakby mial grafe moze i by dal rade ;p

popeq

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopada, 2009, 13:38:06 pm »
No ja jestem jak najbardziej za jak juz wczesniej mowilem. Sciepnac sie i zadzialac w tym temacie a pozniej sobie milo pykac wspolnie.

Ale za honorowym nie jestem. Dla mnie raz wcale tego nie potrzeba. A dwa potem beda klotnie zgrzyty itp itd bo kto placi itp itd.

Ja w tej inicjatywie rozumialem wspolne meczyki treningi mixy itp itd. A nie komercyjny serwer po to by sobie pnkt zdobywac. Starczy mnie osobiscie gra z niektorymi bez zgrzytow na nie honorowanym ale dobrym serwie. Tak bedzie typowy fun, trening etc. A nie ciagle jadki kto moze a kto nie itp itd. Kasa zawsze dzieli ludzi wiec jestem za NIE honorowanym.

Honorowany lepiej hodzi? BS! Chyba ze punkty honoru daja 20% wiecej procesorom.. i przesyl danych sie zmniejsza..:P


louis

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopada, 2009, 13:55:43 pm »
Ten honor tak szybko w AA3.0.x leci że jeszcze będzie czas nabić 100-tkę :)

Z tego co czytam sobie to minimum procesor to jest Quad do tego potrzebny.

Popku czy HONOR czy NON-HONOR to mnie to rybka.Najważniejsze jest zaaprobowanie tego pomysłu wśród graczy AA3 (w większości CFC).
Zdaję sobie sprawę iż różne są priorytety w budżetach rodzinnych a AA3 to tylko spędzenie miło czasu wolnego.Dlatego też nie będę miał do kogoś pretensji jeśli będzie chciał z nami wspólnie popikać choć "na serwer nie dał".

Dlatego najważniejsze jest ustalenie kosztorysu tego "projektu" a potem zajmiemy się równym dzieleniem kosztów wśród zainteresowanych (doliczając także tych którzy poprą ten pomysł a z różnych względów nie będą w stanie się zrzucić-jak najbardziej to zrozumiem).





« Ostatnia zmiana: 12 Listopada, 2009, 14:08:22 pm wysłana przez Louis »

popeq

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopada, 2009, 14:22:40 pm »
No i wlasnie o to chodzi Louisku. Na nie honorowym nie bedzie zadnych wasni nie potrzebnych, wiadomo ze ci co sie zrzuca beda mieli jakies bonusy.. ale nie bedzie to przynajmniej ciagle biadoczenie "a bo ja place na honor" itp itd.

Dlatego zrobic kosztorysy serwa. Podzielic sie rowno czy po prostu jak to ma i dzialac tak by sobie umilac gre kiedy bedzie mozna.

Kto nie ma ten nie ma proste. Nie trzeba sie tego wstydzic ale poprzec projekt warto. Ja tez kokosami rzucac nie bede ale ze nie mam dzieci jeszcze wiec do zrzutki sie dolozyc moge.

Wyobrazcie sobie jak was popeq bedzie jezdzil codziennie na nie honorowanym i jak bedzie wam milo ze w statach nie spadacie ;D hehehe..;D

louis

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopada, 2009, 14:29:34 pm »
.......ale ze nie mam dzieci jeszcze wiec do zrzutki sie dolozyc moge.

x2

[DUNNO]^fo$fik

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopada, 2009, 14:36:17 pm »
Pamietam jak kiedys Kurczak pisal ze nigdy nie bedzie faworyzowal kogos tylko dlatego ze wplaca kase czy na honor czy na sprzet także napewno bedzie tak jak piszecie ^^
Pewnie będą zwyczajowe adminki lub moze panel (?) do zmiany mapy czy trybu gry

tak czy inaczej ja tez mimo wiadomej sytuacji rodzinnej, finansowej mam zamiar wplacic nie mniej napewno od Was siurdaki ^^ trzeba bedzie tych kilka piw mniej kupic ;/ - jak ja to qr*a przezyje??? :( :( :(

narazie to jeszcze nie istotne sprawy dopóki komendant nie wyrazi zgody i nie przychyli sie pozytywnie do w/w pomysłu ^^

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopada, 2009, 16:33:36 pm »
Już wyjaśniam, pomimo, że popqa bym wystrzelał po głupim pysku najchętniej za durne komentarze ...  coś wymyślę dla obszczymura wkrótce.

Oba trzy posiadane serwery są to Quady raczej z najwyższej pólki, więc pociągną spokojnie 4 instancje serwera AA3 każdy. Jedyny problem to brak możliwości (może tylko brak wiedzy) uruchomienia kolejnego serwera na tym samym IP i różnym porcie lub na drugim IP i dowolnym porcie na windowsie XP Proffesional. Jezeli ktoś doczyta jak to zrobić bez wywalania pełnego serwera to bez żadnego problemu będzie stać druga maszyna na dowolnie wybraną przez Was liczbę slotów.   Honorowy w przypadku świrowania autorki bardziej laguje. Pomysł dobry bo choćby do sparów dodatkowy serwer byłby mile widziany.  Łacza mamy bardzo dużo bo ponad 100 Mbit wolnego do dyspozycji, serwera w sensie nowej maszyny się już nie wstawi ale posiadana obecnie jest z ogromnym zapasem mocy.

Do dyspozycji mamy 4 adresy IP 194.54.24.153-156 (Windows lub Linuks) oraz 85.14.85.18 (Linuks)

P.S.  Każdy wkład mile widziany, popeq płaci podwójnie durna pauka  }:
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada, 2009, 16:52:49 pm wysłana przez kurczak »

Po]{eR

  • zwiadowca szosowy
  • Wiadomości: 49
  • Karma: +1/-18
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopada, 2009, 16:47:19 pm »
Rozumiem ze to ma byc pub a nie  wasz serwer klanowy ?
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada, 2009, 16:51:13 pm wysłana przez Po]{eR »

louis

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopada, 2009, 16:54:37 pm »
Rozumiem ze to ma byc pub a nie  wasz serwer klanowy ?
To niema być PUB-no no chyba że większość tak zdecyduje.
Po drugie:
Jak pokażesz mi Klan CFC to może klanowy serwer być :D
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada, 2009, 16:57:40 pm wysłana przez Louis »

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopada, 2009, 16:54:48 pm »
Rozumiem ze to ma byc pub a nie  wasz serwer klanowy ?


Dokładnie tak , public z very low ping and very high tickrate, max 16-18 slotów, czyli dla tych z bardzo dobrym kompem i łączem.  Ponadto jeżeli będą poważne deklaracje wsparcia na honor to mogę dokupić jeszcze jeden honor, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie.


Stricte klanowy się postawi też ewentualnie jako trzeci.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada, 2009, 16:59:40 pm wysłana przez kurczak »

louis

  • Gość
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopada, 2009, 17:14:33 pm »
lub na drugim IP i dowolnym porcie na windowsie XP Proffesional.

Czyli serwer 194.54.24.153:8777 na jakim systemie działa?
To się nie da ustawić np. 194.54.24.154:8777 na Windows XP Profesional? (to jest drugie IP i dowolny port)
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada, 2009, 17:16:24 pm wysłana przez Louis »

Coo64

  • chorąży zagrody
  • Wiadomości: 809
  • Karma: +170/-63
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopada, 2009, 17:15:55 pm »
tak patrzac po allegro to z 1,5-2k trzeba dać za server i to taki do modernizacji ;/ (
Kurczak napewno ma jakies wtyki i zalatwi rabaty =] ;)

http://allegro.pl/item800178788_hp_dl760_g2_4xxeon_2_8ghz_4gb_raid_rack_delkom.html
jakby mial grafe moze i by dal rade ;p

Fajny :) Ale jak widać na załączonym obrazku posiada ja bo jest wyjście na monitor D-sub :P

kurczak

  • Administrator
  • generał farmy
  • *****
  • Wiadomości: 7566
  • Karma: +643/-41
    • http://www.cfcn.pl
Odp: Zapytanie odnośnie serwera
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopada, 2009, 17:18:56 pm »
lub na drugim IP i dowolnym porcie na windowsie XP Proffesional.

Czyli serwer 194.54.24.153:8777 na jakim systemie działa?
To się nie da ustawić np. 194.54.24.154:8777 na Windows XP Profesional?


Tak było stawiane i wywalało ludzi z pierwszego adresu czyli ze 153. Dzisiaj nad ranem jak będzie pusto Fosik postawi jeszcze raz drugą instancję. Może na tej wersji patcha pójdzie bez zakłóceń.